کد خبر: 537539 A

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: اگر همه تحلیل‌ها و گزینش‌ها در دانشگاه با نگرش سیاسی باشد به کاربردی بودن دانشگاه لطمه می‌زند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان که در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی وزارت علوم گفت: مقام معظم رهبری بر حفظ روحیه انقلابی و حمایت از نیروهای انقلابی در دانشگاه ها همیشه تاکید دارند.

او، در ادامه دوره مسئولیت روسای دانشگاه ها را فرصتی برای خدمت بیشتر و بهتر به دانشجویان و مردم ایران خواند و گفت: اگر بین امانت‌های جامعه درجه بندی داشته باشیم، سنگین ترین امانت بر دوش روسای دانشگاه‌ها است.

 محمدیان با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید نرم افزاری تهیه کنند تا بتوانند به بهترین نحو با مراکز خارج از دانشگاه ارتباط برقرار کنند، گفت: همانگونه که از دانشگاه ها انتظار می رود مشکلات جامعه را حل کنند ، معضلات این مراکز علمی نیز باید به دست فرهیختگان و دانشگاهیان حل شود.

او افزود: گاهی اوقات وزنه مباحث سیاسی به قدری سنگین می شود که قدرت تصمیم گیری را از مسئولان سلب می کند .البته دانشجویان باید از درک صحیح و بالای سیاسی و فرهنگی برخوردار باشند؛ اما این مساله که همه تحلیل ها و گزینش ها با نگرش سیاسی باشد ، به بحث مفید و کاربردی بودن دانشگاه لطمه می زند.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ماموریت اصلی دانشگاه ها تربیت نیروهای ماهر برای حل مشکلات کشور است و کسانی می توانند این مشکلات را حل کنند که بینش فرهنگی و سیاسی صحیحی داشته باشند و دلبسته جامعه خود باشند.

او خطاب به روسای دانشگاه‌ها ، مراکز آموزش عالی  و پارک های علم و فناوری گفت: ما نسبت به همه دانشجویان مسئولیت داریم و نیروهای انقلابی در دانشگاه ها باید احساس امنیت کنند و حمایت شوند و از تجربه های مسئولان دانشگاهی برخوردار گردند.

محمدیان رئیس نهاد مقام معظم رهبری تحلیل های سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر