کد خبر: 537777 A

رییس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران:

رییس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران علم آموزی را در کنار بصیرت و ایمان لازم و ملزوم هم دانست و گفت: اگر اقتدار، عدم وابستگی، استقلال، پایداری در برابر ظلم و تجاوزگران را طالب هستیم باید به سراغ علم برویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام کرمی؛ رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در آیین ورودی نو دانشجویان دانشگاه تهران با بیان اینکه نعمت حضور در دانشگاه تهران نعمت کمی نیست و باید شکر آن را بجای آورد، اظهار کرد: این دانشگاه قله و الگوست. اساتید برجسته ای در این دانشگاه فارغ التحصیل شدند و تدریس کردند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: علم و علم آموزی از زمره مسائل فرهنگی است جامعه ای که فرهنگ بالا دارد به علم توجه می کند متاسفانه برخی می خواهند بین علم و دین فاصله بیاندازند در حالیکه علم و دین جدا از هم نیستند و دومین نکته ای که در کنار علم اثر بخش است ایمان است.

رییس دفتر نهاد مقام معظم در دانشگاه تهران افزود: اگر اقتدار و استقلال می خواهیم باید به طور طبیعی به سراغ علم برویم. علم اثرگذار باید برای همیشه در زندگی باقی باشد، دانشجو هیچ وقت فارغ التحصیل نمی شود و همیشه باید به دنبال علم آموزی باشد.

کرمی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهارکرد: باید به معقوله فرهنگ توجه جدی داشته باشیم. علم تنها کافی نیست علم اثرگذار ایمان و بصیرت می خواهد و کاربردی کردن علم در صحنه زندگی بسیار اهمیت دارد لذا علاوه بر علم باید بر بصیرت و ایمان نیز توجه داشته باشیم.

وی بیان کرد: اگر اقتدار، عدم وابستگی، استقلال، پایداری در برابر ظلم و تجاوزگران را طالب هستیم باید به سراغ علم برویم.

کرمی خاطرنشان کرد: دستاورد دانشجویان این است که علاوه بر علم آموزی خود را برای خدمت رسانی آماده کنید و فقط برای ادای تکلیف مسئولیت خود را انجام  ندهند بلکه با عشق به فعالیت خود ادامه دهند.

استقلال دانشجو دانشگاه تهران شکر مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر