کد خبر: 537865 A

رییس پلیس پایتخت خبر داد:

رییس پلیس پایتخت با اشاره به آمادگی صددرصدی پلیس برای آغاز به کار مدارس گفت: هزار سرویس مدرسه با کمک استانداری، فرمانداری، شهرداری و آموزش و پرورش ساماندهی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در طرح استقبال از مهر که در مقر پلیس راهور تهران بزرگ و با حضور فرماندار تهران، رئیس آموزش و پرورش تهران، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و برخی اعضای شورای شهر در حال اجراست، گفت: در طرح بزرگ استقبال از مهر، همه سازمان‌ها تلاش دارند تا فضا را برای آنکه نونهالان فرزندان، دختران و پسران و حجم عظیمی از معلمان بتوانند بهار علم را جشن بگیرند، آماده کنند. این آمادگی از ۱۰ الی ۱۵ روز پیش در پلیس تهران آماده شده و امسال شروع سال تحصیلی مقارن با آغاز محرم شده است و این ویژگی، کار پلیس را طبیعتاً سنگین‌تر و سخت‌تر کرده است.

او با بیان اینکه پلیس تهران بزرگ در طرح استقبال از مهر، از تمام توان انتظامی و راهنمایی و رانندگی خود استفاده خواهد کرد گفت: تمام توان پلیس در روز اول مهر در حال آماده‌باش خواهند بود تا ایمنی، آرامش و امنیت را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم. بیش از ۳۰ درصد افزایش بار ترافیک را در مهرماه شاهد خواهیم بود، و با حضور هیأت‌ها و تکایا، قطعاً بار ترافیک بیش از ۳۰ درصدی را خواهیم داشت.

رحیمی با بیان ینکه از ۲۵ شهریور لغایت ۲۰ مهر هرگونه اقدام عمرانی در شهر تهران ممنوع است، چرا که می‌تواند بار ترافیک را افزایش دهد، گفت: ۱۷ هزار سرویس مدرسه با کمک استانداری، فرمانداری، شهرداری و آموزش و پرورش ساماندهی شده‌اند؛ بنابراین به خانواده‌ها تأکید می‌کنیم که سرویس‌هایی را انتخاب کنند مورد تأیید آموزش و پرورش، ناجا و شهرداری باشند، چرا که تمام مباحث ایمنی، امنیت و آموزش برای سرویس‌ها لحاظ شده است.

رئیس پلیس پایتخت از ارائه آموزش به ۸۲۰۰ راننده سرویس مدرسه خبر داد و خاطرنشان کرد: به آنها آموزش داده شده تا چگونه سرعت و ایمنی را رعایت کرده و چه برخوردی با کودکان داشته باشند. پلیس به راحتی می‌تواند صحت و سقم سرویس مدرسه، راننده و صلاحیت وی را بررسی کند.

رحیمی به کارگیری ۹۷۰ هزار همیار پلیس پرداخت و تصریح کرد: برنامه ما این است که با کمک برنامه‌های فرهنگی، نظم و فرهنگ ترافیک را به دانش‌آموزان آموزش دهیم چرا که همین فرزندان عابران امروز هستند و رانندگان و راکبان فردا.

او با اشاره به شروع به کار ۳۲ هزار نفر پلیس مدرسه گفت: این افراد در اطراف مدرسه و در حین عبور کودکان از خیابان پلیس را همراهی می‌کنند همچنین ۱۲۰ هزار از معلمان نیز به عنوان فرهنگیاران پلیس نظم و انضباط اجتماعی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند.

رئیس پلیس پایتخت از طرح‌های ضربتی پلیس تهران خبر داد و اعلام کرد: برخورد با خودروهای دودزا در شش ماهه دوم سال با قاطعیت انجام خواهد شد، همچنین طرح برخورد با تخلفات شبانه که متأسفانه به طور میانگین شبانه یک مورد واژگونی به وقوع می‌پیوندد نیز احیا شده و با قدرت دنبال می‌شود.  

رحیمی در پایان تصریح کرد: طرح برخورد با توقف حاشیه‌ای که یک معضل جدی ترافیک تهران است، با بهره‌گیری از ده‌ها جرثقیل به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد؛ جرثقیل‌های شهر تهران نیز باید ساماندهی شوند.

سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر