کد خبر: 537949 A

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از عدم تغییر محدوده زمانی طرح ترافیک، زوج و فرد و همچنین نظارت پلیس بر عملکرد سرویس‌های مدارس و برخورد با سرویس‌های غیرمجاز مدارس خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در مراسم طرح استقبال از مهر با اشاره به این طرح گفت: با توجه به اینکه شنبه اولین روز سال تحصیلی است برنامه‌ریزی‌هایی برای حضور یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز در شهر تهران انجام شده است و از ماه‌ها پیش هماهنگی‌هایی بین پلیس، شهرداری، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های مسئول انجام شده است.

او به رونمایی از برچسب سرویس مدارس در روز گذشته اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله با همکاری همه مسئولان مرتبط، معلمان، همیاران پلیس و همچنین پلیس‌های افتخاری که برای نخستین بار امسال در کنار ماموران پلیس در معابر و تقاطعات حضور خواهند داشت ایمنی و نظم بخشی در عبور و مرور را خواهیم داشت.خوشبختانه سال گذشته هیچ حادثه ای برای سرویس های مدارس پایتخت رخ نداد که این مهم نتیجه تلاش همه دستگاه‌ها در این حوزه است.

رییس پلیس راهور با بیان اینکه ۱۵۰ دستگاه ون و اتوبوس برای سرویس مدارس به صورت پایلوت در منطقه ۴ پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: بعد از احراز صلاحیت فردی راننده و عدم سوپیشینه و تخلفات حادثه‌ساز و همچنین سلامت فنی خودرو، برچسب سرویس مدرسه به سرویس‌ها داده شد.

مهماندار با بیان اینکه ۱۷۰۰۰ سرویس مدرسه تاکنون درنظر گرفته شده خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۲۰۰ نفر راننده آموزش دیده‌اند؛ قبلا مقرر بود که رانندگان سالی دو بار آموزش ببینند اما رئیس پلیس تهران امر کردند که آموزش هرسال تکرار شود؛ بنابراین مابقی رانندگان باید آموزش ببینند.

او خاطرنشان کرد: پلیس با خودروهایی که فاقد برچسب سرویس مدارس باشند و به صورت غیرمجاز فعالیت کنند برخورد می‌کند؛ همچنین جریمه نیز در دستور کار است و اگر حس کنیم که  فرزندان مردم در خطر هستند با مرجع قضایی برای توقیف آنها اقدام خواهیم کرد. برخورد و کنترل‌ سرویس‌های مجاز مدارس نیز با دقت و شدت انجام خواهد شد، بررسی معاینه فنی دوره‌ای، بیمه و ... انجام می‌شود؛‌ همچنین در صورت نبستن کمربند ایمنی توسط دانش‌آموزان، عدم رعایت سرعت و سبقت مجاز با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

مهماندار درباره تردد خودروهای توزیع‌کننده کالا و خدمات در تهران در روزهای ابتدایی مهرماه یادآور شد: در دو هفته اول مهر از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح اجازه تردد به خودروهای توزیع‌کنند کالا و خدمات در تهران داده نمی‌شود به خصوص در محدوده زوج و فرد؛ بنابر این، این دسته  از خودروها باید خارج از بازه زمانی به فعالیت خود ادامه دهند.

او با بیان اینکه مسئولیت پلیس به دلیل تقارن شروع سال تحصیلی به محرم سنگین‌تر شده است به هماهنگی پلیس با مسئولان هیئت‌ها و تکایا اشاره کرد و ادامه داد: قرار شده که تکایا دارای یک کد باشند و برای ایجاد ایستگاه صلواتی و تکایا هماهنگی‌های لازم انجام شود تا موجب ایجاد ترافیک در معابر نشوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه محدوده زمانی طرح ترافیک و زوج و فرد را غیرقابل تغییر است گفت: طرح ترافیک از ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز و در ساعت ۱۷ خاتمه می‌یابد؛ همچنین طرح زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۹ در معابر پیش‌بینی شده ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راهور سردار مهماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر