کد خبر: 537992 A

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

سرپرست وزارت علوم یکی از سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران را بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها خواند و گفت: تردد دانشمندان به کشور به رشد پایدار ایران کمک می‌کند.

به گزارش ایلنا، سید ضیا هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با دکتر «کلاوس فون کلیتسینگ» برنده جایزه نوبل فیزیک و۲۰ نفر از دانشمندان بین المللی شرکت کننده در دهمین کنفرانس بین المللی مواد مغناطیسی و ابر رسانا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های علمی بین المللی، محدودیتی قائلی نیست و همه دانشمندان و محققان در سراسر گیتی برای ما محترم بوده و آغوش جمهوری اسلامی ایران برای هر نوع همکاری دو و چند جانبه باز است.

در این نشست سرپرست وزارت علوم با مدعوین دهمین کنفرانس بین المللی مواد مغناطیسی و ابر رسانا که با حضور محمد علی نجفی شهردار تهران در محل سالن همایش های برج میلاد برگزارشد ، سرپرست وزارت علوم برنامه های وزارت علوم درباره همکاری های علمی بین المللی را تشریح کرد.

او ادامه داد: از آنجایی که نیاز های جوامع بشری به صورت مستقیم با یکدیگر مرتبط و گاها دارای یک منشا و یکسان هستند، تبادل اطلاعات و بهره گیری از توان یکدیگر و به عبارت واضح تر بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها یکی دیگر از سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران است.

هاشمی افزود: در بستر  این سیاست گذاری، صد ها پروژه تحقیقاتی مشترک مابین استادان داخل و خارج از کشور در حال اجراست و سالانه شاهد برگزاری ده ها سمینار و کنفرانس بین المللی هستیم. تردد دانشمندان به کشور ما چشمگیر است و در این  رفت و آمدها، ده ها و صد ها دانش فنی رد و بدل می شود که به رشد پایدار  کشور ما و کشورهای همکار کمک می‌کند.

سرپرست وزارت علوم خطاب به مدعوین دهمین کنفرانس بین المللی مواد  مغناطیسی و ابر رسانا گفت: همه شما دانشمندان، محققان و عالمان به خوبی می دانید که علم، هیچ مرز و محدودیتی ندارد. دانش امروزه حاصل تلاش گسترده نوع بشر در طول تاریخ و در گستره زمین است. اگر امروز یک کشور از جنبه علم و فناوری پیشرو است باید بداند که چه بسا در گذشته، کشورهای دیگر پیشرو بوده اند و دانش امروز میراث گرانبهای تمامی بشریت در تمامی زمان ها و مکان ها می باشد و از این رو متعلق به همه انسان ها است.

او در پایان گفت: من بار دیگر از فعالیت های انجام شده برای برگزاری این کنفرانس قدردانی می کنم و انتظار دارم ارتباط ایجاد شده مابین محققان محترم، پایدار باشد و تنها به این کنفرانس ختم نشود.

 اولین دور این کنفرانس دوسالانه در سال 1999 به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف  برگزار شد و  پس از  برگزاری سایر ادوار این کنفرانس در  کشورهای مختلف جهان، دهمین دور آن به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 29-27 شهریور 1396 در تهران برگزار شد.

سرپرست وزارت علوم رشد پایدار نوبل فیزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر