کد خبر: 538016 A

در آستانه مام محرم؛

طرح فیروزه‌ای بیمه معلم ویژه مساجد و هیات‌های مذهبی و اماکن متبرکه رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، آیین رونمایى از طرح بیمه فیروزه‌اى بیمه معلم ویژه مساجد، هیات‌های مذهبی و اماکن متبرکه در مسجد جامع شهرک غرب با حضور «کامبیز حاجی میرآقا» معاون فنی بیمه معلم، «سعید جام‌آبادی» مجری طرح بیمه فیروزه‌ای، حجت‌الاسلام عباسی امام جماعت بیمه معلم، حاج محسن طاهری مداح و ذاکر اهل بیت(ع) برگزار شد.

این طرح با هدف تأمین امنیت و آسایش بیشتر عزاداران حسینی در ایام عزادری سرور شهیدان حسین‌بن علی(ع) صورت گرفت.

کامبیز حاجی میرآقا معاون فنی بیمه معلم در این برنامه طی سخنانی ایفای مسئولیت اجتماعی را از جمله انگیزه‌های اصلی این شرکت بیمه در رونمایی از این طرح دانست، گفت: این طرح ترکیب دو پوشش بیمه آتش‌سوزی و مسئولیت است که برای اعضای هیات امنای مساجد و صاحبان تکایا انجام می‌شود.

او با بیان اینکه در این طرح به دو بعد مسئولیت اجتماعی و فرهنگ‌سازی اهمیت ویژه‌ای دادیم، گفت: در این طرح به‌دنبال هیچ‌گونه سود و منفعت بیمه‌ای نیستیم و امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح، امنیت روانی لازم برای مساجد و هیات‌های مذهبی را فراهم کنیم.

حاجی میرآقا تأکید کرد: پرداختن به این موضوع را وظیفه خود می‌دانیم و تلاش می‌کنیم یک فرهنگ‌سازی دینی اسلامی را رقم بزنیم.

او از جمله روش‌های خرید این بیمه را مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی‌های بیمه معلم در سراسر کشور دانست و ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بیمه معلم و درخواست بیمه‌نامه در بخش خدمات الکترونیک آن و یا با ارسال عدد ۱ به شماره پیامکی ۱۰۰۰۸۳۱۷ یا شماره گیری #۱۵۹۰*۷۸۰* با تلفن همراه برای خرید این بیمه‌نامه اقدام کنند.

معاون فنی بیمه معلم یادآور شد: در اجرای این طرح سعی کردیم حق بیمه مناسبی را درنظر بگیریم تا بتوانیم مشکلاتی را که ممکن است در این اماکن پیش بیاید، بهتر جبران کنیم.

حجت‌الاسلام عباسی امام جماعت بیمه معلم نیز طی سخنانی با تأکید بر اینکه بیمه هم اقتضای عقل است و هم اقضای شرع گفت: بیمه یک ضرورت است نه یک انتخاب. به تعبیر دیگر می‌‌توان گفت بیمه را یکی از لوازم اقتصاد مقاومتی دانست، چراکه جنبه حمایتی دارد.

او اضافه کرد: بیمه در تشکیل و تداوم زندگی موثر است و خداوند خودش اولین بیمه کننده انسان‌ها به شمار می‌رود.

در ادامه برنامه نیز سعید جام‌آبادی مجری طرح بیمه فیروزه‌ای با اشاره به ظرفیت بالای هفتاد هزار مسجدی و چهارصد هزار هیاتی کشور گفت: با توجه به این ظرفیت، این طرح می‌تواند بسیار برای این اماکن کاربردی باشد.

مجری طرح بیمه فیروزه‌ای یادآور شد: با اجرای این طرح در تلاش هستیم تا بتوانیم به فرهنگ‌‌سازی بیمه شدن مساجد و هیئت‌ها و همچنین فرهنگ‌سازی خریداری بیمه و هدیه دادن آنها به مساجد و هیئت‌ها کمک بیشتری کنیم.

در پایان این برنامه از «طرح بیمه فیروزه‌ای ویژه مساجد و هیئت‌های مذهبی کشور» رونمایی شد.

ایام محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر