کد خبر: 538532 A

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفتگوبا ایلنا:

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی درباره خطر اتوبوس‌های گازسوز گفت:از آنجایی که مرتب در حال تست هستیم تاکنون حادثه‌ای رخ نداده است اما اگر مخزنی نیاز به تعویض داشته باشد و تعویض صورت نگیرد بی‌شک خطرناک خواهد بود.

پیمان سنندجی، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک شورای پنجم با این شرکت درباره خطر اتوبوس‌های گازسوز  گفت: تست مخازن سی ان جی یکی از موضوعات حائز اهمیت است و هر یک سال، یک بار به صورت چشمی و هر سه سال یک بار تست‌هایی به نام هیدرو استاتیک صورت می‌گیرد. با توجه به وضعیت پر و خالی شدن مخازن، یا ورود روغن یا آب به داخل این مخازن، خردگی در داخل مخزن ایجاد شده و درنتیجه باید روی مخازن تست‌انجام شود تا اگر مشکل حادی ایجاد شد بتوان آن‌ها را تعویض کرد.

او ادامه داد: از طرف دیگر عمده اتوبوس‌های ما فرسوده است و به طبع این اتوبوس‌ها باید از رده خارج شود. ضمن اینکه مخازنی که در بخشی از اتوبوس‌ها نصب شده است با عمر اتوبوس‌ها همخوانی ندارد، یعنی عمر مخازن  بیشتر از عمر اتوبوس است.قانونگذار نیز مشخص کرده است که  تامین منابع مالی باید به چه صورتی باشد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به  دغدغه شورای اسلامی شهر تهران درباره اتوبوس‌های گازسوز افزود: در جلسه‌ای با کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک به مسئله تست مخازن پرداختیم و موضوع به صورت مفصل در کمسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مطرح شد. همچنین قرار شد مجددا در دور دوم، برای سال 96 تست مخازن را به صورت چشمی استارت بزنیم و اگر مخزنی نیاز به تعویض داشته باشد، بتوانیم آن‌ها را تعویض کنیم و مابقی موضوعات توسط دوستان در شورای شهر پیگیری خواهد شد.

سنندجی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون حادثه‌ای رخ داده است یا خیر؟ ادامه داد:موضوع  مخازن سی ان جی حساسیت فراوان دارد واگر به موقع تست نشوند و از رده خارج شده باشند، معضلات جدی  به وجود خواهد آمد. از آنجایی که ما مرتب در حال تست هستیم تاکنون حادثه‌ای رخ نداده است اما اگر مخزنی نیاز به تعویض داشته باشد و تعویض صورت نگیرد بی‌شک خطرناک خواهد بود.

سنندجی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای با کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک به بحث مطالبات مالی شرکت واحد اتوبوسرانی پرداخته شد، گفت: قرار شد موضوعات مالی پیگیری‌شود و نگاه شورای پنجم در زمینه حمل و نقل به موضوعات قطعا ویژه‌تر  از دوره قبل خواهد بود.  اولین جلسه‌ای که با این کمیسیون داشتیم جلسه بسیار  خوبی بود. قرار شد درباره معضلات و مشکلات شرکت واحد، بحث نوسازی ناوگان جلساتی برگزار شود.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران پیمان سنندجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر