کد خبر: 538546 A

سردار مومنی خبر داد:

جانشین فرمانده ناجا از کشف ۳۶۰میلیارد ریال انواع کالای قاچاق با همکاری پلیس و گمرک طی هفته گذشته در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار"اسکندر مومنی" در حاشیه مراسم ۳۱ شهریور با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان،گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی انجام شده و کنترل خودرویی ترانزیت در ایستگاه های ایست و بازرسی و محورهای مواصلاتی، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی مستقر در یکی از محورهای خروجی استان هرمزگان، ابتدا چهار دستگاه تریلر حامل پارچه قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود: پس هماهنگی با مقام قضائی و در بررسی دقیق تر سایر محموله های مرتبط نیز شناسایی که با همکاری گمرک شهیدرجایی و گمرک کیش در انبارها و محوطه منطقه آزاد تجاری کیش ۱۹ کانتینر دیگر نیز شناسایی شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از این ۲۳ کانتینر انواع پارچه قاچاق به ارزش تقریبی ۲۳۰ میلیارد ریال که در حال خروج از گمرک کیش به مقصد تهران بود توقیف شدند.

سردار مومنی تصریح کرد: قاچاقچیان با عنوان کردن پارچه ها تحت عنوان پی وی سی و چرم مصنوعی ، قصد فرار از پرداخت عوارض گمرکی داشتند که تا کنون در این رابطه سه تن از آنان دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند و تحقیقات کماکان پیرامون این موضوع ادامه دارد.

جانشین فرمانده ناجا اذعان داشت:همچنین مأموران انتظامی شهرستان پارسیان طی عملیاتی دیگر، یک فروند لنج باری را شناسایی و در بازرسی دقیق از آن سه تن پودر بدن سازی،دو میلیون و ۸۰۰ هزار نخ سیگار ،۱۰۷ هزار آمپول هورمونی بدن سازی، دو میلیون و ۸۰۰ هزار عدد قرص و کپسول بدنسازی ،۱۷ هزار و ۳۰۰عددشربت ویتامین سی، هزار و ۵۰۰ عددشربت های ویتامین بزرگ و ۹۱ حلقه لاستیک قاچاق به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال کشف کردند که در این رابطه پنج نفر از عوامل و عناصر قاچاق دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار مومنی تاکید کرد:ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید میرزایی بندرعباس نیز طی دوعملیات جداگانه دیگر دو دستگاه کانتینر حامل لوستر و رول کاغذی پی وی سی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال شناسایی و توقیف کردند.

این مقام ارشد ناجا افزود:در مجموع طی هفته گذشته با تلاش همه جانبه پلیس استان هرمزگان ۳۶۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق از نوع پارچه ، سیگار ، اقلام دارویی بدنسازی نیرو زا،لاستیک و رول کاغذی پی وی سی و لوستر قاچاق که عمدتا از طریق مبادی رسمی و قانونی وارد کشور شده بود کشف و ۲۷ متهم نیز در این زمینه دستگیر شدند.

سردار مومنی با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول امسال در کل کشور ۱۴هزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است، گفت: در مجموع در کل کشفیات ۳۲ درصد و پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز طی امسال ۵۷ درصد افزایش داشته ایم که نشان از تمرکز نیروی انتظامی بر باندهای کلان قاچاق کالا و کار اطلاعاتی دارد.

وی با تاکید بر قاطعیت پلیس در مقابله با قاچاق، بیان کرد:در استان هرمزگان نیز کشفیات نسبت به سال گذشته افزایش داشته و حدود دو هزار میلیارد ریال از کشفیات کل کشور نیز مربوط به این استان است.

سردار اسکندر مومنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر