کد خبر: 538705 A

وزیر آموزش و پرورش در آیین بازگشایی مدارس:

وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی 96_97 تاکید کرد: مدارس از جایگاه واقعی خود فاصله دارند و مدیریت نظام آموزشی باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی؛ وزیر آموزش و پرورش در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96-97 در هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه 5 تهران گفت: متاسفانه مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت هنوز از جایگاه بایسته و واقعی خود فاصله دارد و نهادهای آموزشی همچنان منتظر دستورالعمل از نهادهای بالاتر هستند؛ مدیریت آموزشی نتوانسته مسیر تصمیم گیری را درست بشناسد و تمرکز شدید اداری و ساختاری نظام آموزشی سیطره خود را حفظ کرده و بهره‌وری را کاهش داده است.

او با تاکید براینکه نظام آموزشی نیاز به اصلاح روش‌ها دارد، افزود: اصلاح روش‌ها و مدیریت نظام آموزشی گام اولی است که باید برداشته شود و برای آن باید از ظرفیت‌های جدید و فضای مجازی برای آموزش کاربردی مدیران شایسته مدارس استفاده کنیم. تحول در آموزش‌های مدرسه‌ای به ویژه با تغییرات سریع و پیچیده امروز یکی از نیازهای آموزش و پرورش ما است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی ایرانی_اسلامی گفت: نکاتی که رئیس‌جمهوری نیز همواره در زمینه ایجاد و تقویت و آمادگی برای کسب و کار و مهارت‌ها تاکید کرد از جمله مواردی است که در موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی وجود دارد و همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.

بطحایی با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در حوزه آموزش ادامه داد: در دولت یازدهم با وجود محدودیت اعتبارات تلاش زیادی برای تقویت انگیزه معلمان به کار گرفتیم، اما جامعه فرهنگیان همچنان امیدوار است که گام‌های جدی‌تری برای رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان برداشته شود.

او تقارن آغاز سال تحصیلی و ماه محرم را گرامی‌داشت و گفت: امروز بیش از 17میلیون دانش آموز در بیش از 106 هزار مدرسه با دنیایی از امید سال تحصیلی را آغاز می کنند و آینده ای پرفروغ را برای نظام جمهوری اسلامی نوید می دهند.

وزیر آموزش و پرورش آغاز سال تحصیلی اصلاح نظام آموزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر