کد خبر: 539080 A

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مدیر منطقه غرب آسیا در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ که از ۲ تا ۶ مهرماه در کویت مقر دفتر آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

به‌گزارش ایلنا، بهمن نامور‌مطلق  به‌دعوت غدا هیجاوی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی از ۲ تا ۶ مهر در دومین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۷ که با حضور سایر اعضای منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شود، حضور می‌یابد.

این اجلاس در ۵ روز برنامه‌ریزی شده و اولین بخش در این اجلاس به ‌تصویب صورت‌جلسه نخستین اجلاس هیئت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه که ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ در اصفهان برگزار شد، اختصاص دارد.

همچنین تصویب اصلاحات بررسی‌شده و پیش‌نویس قوانین منطقه آسیا و اقیانوسیه از سوی هیئت‌رئیسه، امضای موافقت‌نامه با سازمان‌ها، داوری مهر‌ اصالت سال ۲۰۱۸، برنامه‌‎ریزی استراتژیک دوره ۲۰۱۷-۲۰۲۰ از دیگر برنامه‌های این اجلاس است.

دائره‌المعارف آنلاین صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه و پروژه رنگرزی طبیعی نیز از برنامه‌ها و مباحث تکمیلی در این اجلاس است.

همچنین در پایان این اجلاس، پیشنهاد نام‌گذاری سالانه روز صنایع‌دستی در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ از سوی بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیر منطقه‌ای غرب آسیا شورای جهانی صنایع‌دستی در ایران و نیز پیشنهاد تشکیل کمیته صندوق سرمایه مربوط به پروژ‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه و درخواست از کشور نپال (معاون آسیای جنوبی) برای برگزاری مجمع عمومی آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۱۸ در شهر کاتماندو نپال مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

بهمن نامور‌مطلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر