کد خبر: 541629 A

مسئول تیم ویژه پزشکی هلال‌احمر در کربلا خبر داد:

مسئول تیم ویژه پزشکی هلال‌احمر ایران در کربلا با اشاره به افزایش مراجعات زائران به چادرهای هلال‌احمر در روز عاشورا، گفت: تعداد چادرهای هلال‌احمر در روز عاشورا به ۵ چادر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، صادق ده‌دست با اشاره به افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در درمانگاه شفاء هلال‌احمر، اظهار کرد: با توجه به این که علاوه بر زائران حج و زیارت، زائران آزاد، زائران کشورهای عراق، پاکستان و ...نیز در کربلا حضور دارند، تعداد مراجعات به چادرهای درمانی افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش سه چادر درمانی از ساعت اولیه روز عاشورا در کربلا، تصریح کرد: علاوه بر چادرهای بین‌الحرمین در باب الشهدا و خیابان جمهوری، چادرهایی نیز در خیابان خارج بین‌الحرمین(پشت باب الشهدا)، باب قبله حضرت عباس(ع) و مجتمع تجاری کوثر از ساعت ۳ بامداد صبح روز عاشورا برپا و به زائران خدمت‌رسانی شد.

به گفته مسئول تیم ویژه پزشکی هلال‌احمر ایران، در روز عاشورا بیش ۱۸هزار نفر خدماتی از قبیل ویزیت، سرم تراپی، پانسمان و... دریافت کردند که از این تعداد ۱۵ هزار نفر از خدمات ویزیت رایگان، ۳هزار نفر پانسمان و ...بهره‌مند شدند.

ده‌دست خاطرنشان کرد: ارائه خدمات درمانی تا شب عاشورا ادامه داشت و باتوجه به کاهش چشمگیر حضور زائران پس از ظهر عاشورا در کربلا، خدمات رایگان تیم ویژه درمان نیز تا شب شام غریبان ادامه داشت و در آخرین ساعات یکشنبه (۱۱محرم ) به کار خود پایان داد.

مسئول تیم ویژه پزشکی هلال‌احمر ایران در کربلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر