کد خبر: 547843 A

سردار شرفی خبر داد:

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه درصدد خرید خودروهای مجهز به سامانه‌های پیشرفته هستیم، گفت: در تلاش هستیم تا ایستگاه‌های سیار پلیس در تهران را هم توسعه دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در حاشیه اجرای طرح رعد 3 با بیان اینکه پلیس پیشگیری ناجا در کنار دیگر ارکان نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت در جامعه برنامه‌ریزی‌های مفصلی انجام داده که برخورد با مخلان نظم از جمله اولویت‌هاست اظهارکرد: توجه به مهارت و افزایش قدرت کشف پلیس، انجام کار گروهی و ایجاد هم افزایی در برخورد با مجرمان و توسعه اشراف اطلاعاتی پلیس بر عملکرد مجرمان عامل مهمی بود که من در اجرای این عملیات‌ها متوجه آن شدم که باید برای اجرایی کردن آن به فرمانده انتظامی تهران بزرگ تبریک گفت.

او با اشاره به پرونده‌های مکشوفه پلیس در این طرح خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از کشفیات امروز با استفاده از تکنولوژی‌های روز و ذخیره و حافظه تصاویر ضبط شده در دوربین‌ها به دست آمده که نشاندهنده آنست که استفاده از تکنولوژی می‌تواند فضا را برای مجرمان ناامن سازد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به حمایت پلیس پیشگیری ناجا از مجموعه کلانتری‌های تهران بزرگ اشاره کرد  وگفت: یکی از وظایف ما در ستاد ناجا پشتیبانی از رده‌های دیگر است؛ در همین راستا در حوزه فناوری و تکنولوژی در تهران نیز پشتیبانی‌های لازم را از کلانتری‌ها انجام خواهیم داد. همچنین ما در صدد خرید خودروهای مجهز به سامانه‌های پیشرفته هستیم، تا ایستگاه‌های سیار پلیس در تهران را هم توسعه دهیم.

سردار شرفی با بیان اینکه اجرای طرح‌های پلیس منوط به تخصیص اعتبار است، تاکید کرد: متاسفانه بخشی از زیرساخت‌های پلیس به سمت استهلاک می‌رود و اگر توجه جدی برای تامین تجهیزات مورد نیاز پلیس نشود وضعیت نگران کننده خواهد بود.

او به کمبودهای پلیس در حوزه نیروی انسانی  اشاره کرد و گفت: در بسیاری از کشورهای جهان به ازای هر 1000 نفر هفت نیروی پلیس وجود دارد اما در کشور ما این شاخص 3.5 نفر است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره وضعیت کلانتری‌ها تصریح کرد: در کلانتری‌ها سه درگاه نظارتی وجود دارد؛ یکی سامانه 197 است که مردم در تماس با آن انتقاد خود را مطرح می‌کنند؛ دیگری سامانه 110 است که بر آن نظارت داریم و درگاه دیگر نیز مرکز پایش هوشمند پلیس پیشگیری است که عملکرد کلانتری‌ها را از بدو ورود شهروندان تا خروج از کلانتری تحت نظر دارد. با استفاده از این سه درگاه خوشبختانه می‌توانم بگویم که رضایتمندی از پلیس پیشگیری و کلانتری‌ها افزایش داشته و انتقادات نیز رو به کاهش بوده است.

سردار شرفی خاطرنشان کرد:  البته بخشی از انتقادات مردم از عملکرد کلانتری‌ها در حوزه خدمات خودرویی ماست که ما در این زمینه با کمبودهایی مواجه‌ایم؛ این موضوع شهروندان را نگران کرده که امیدواریم با تخصیص اعتبار به پلیس پیشگیری امکان جذب نیرو و همچنین خرید خودروی بیشتر برای پلیس فراهم شود.

او درباره اینکه اعتبارات لازم به پلیس پیشگیری تخصیص داده شده یا نه، گفت: بخشی از این اعتبارات را داده‌اند و بخشی دیگر از آن همچنان باقیمانده است

 

رییس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر