کد خبر: 547969 A

شهردار تهران با شهرداران و مقامات‌شهری شهرهای مختلف جهان و سرمایه‌گذاران خارجی دیدار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی که که به منظور شرکت در دو اجلاس بین المللی و توسعه روابط دوجانبه به کره جنوبی سفر کرده در جریان این سفر ضمن حضور در سومین نشست شهرداران قهرمان برای رشد فراگیر تحت سازماندهی OEDC به ایراد سخنرانی در این نشست خواهد پرداخت.

طرح ابتکاری OECD برای رشد فراگیر را از سال 2012 آغاز کرده و بر اساس این طرح به دنبال کمک به دولت‌های محلی برای تجزیه و تحلیل نابرابری‌های روزافزون است.

«شهرداران قهرمان طرفدار طرح ابتکاری رشد فراگیر» با مشارکت طیف وسیعی از نهادهای حمایت کننده از جمله گروه رهبری اقلیمی شهرهای C40، شهرهای متحد ICLEI، اتحادیه ملی شهرها، سازمان شهرهای متحد و ... پایه گذاری شده است تا نسبت به تسهیل در مبادلات میان شهرهای مختلف جهان اقدام نموده و راهکارهای ملموسی برای مقابله با نابرابری‌ها ارائه دهد.

این اجلاس به دنبال آن است تا بر استانداردهای زندگی مادی و رفاه بیشتر شهروندان نظارت داشته و بر پایه تجربیات شهرهای مختلف جهان، بسته‌هایی را برای ترویج برابری و رشد ارائه کند.

نجفی در ادامه سفر کاری خود به کره جنوبی با حضور در همایش شهرداران در مورد تغییرات اقلیمی 2017 در جمع شهرداران و مقامات شهری کشورهای مختلف سخنرانی خواهد کرد.

گروه رهبری آب و هوای کلانشهرها که از آن با عنوان شهرهای C40 یاد می‌شود، گروهی از شهرهاست که برای کاهش وارد شدن گازهای کربن‌دار و تطبیق با تغییرات آب و هوایی کره زمین فعالیت می‌کند.

هدف اصلی شکل‌گیری این گروه مقابله با تغییرات اقلیمی است چراکه کلانشهرها یکی از تاثیرگذارترین عوامل در آینده آب و هوای جهان محسوب می‌شوند.

در حال حاضر 70 درصد از شهرها با تاثیرات تغییرات آب و هوایی مواجه بوده و تقریباً همه آنها در معرض خطر قرار دارند که جایگاه تهران به عنوان یکی از کلانشهرهای مهم دنیا در این زمینه قابل توجه است.

نجفی در جریان این سفر به دیدار و گفت و گو با شهردار سئول و سایر مقامات کره جنوبی خواهد پرداخت و یادداشت تفاهم روابط دوستی میان تهران و سئول نیز به امضای شهرداران دو شهر خواهد رسید.

محمدعلی نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر