کد خبر: 548085 A

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، یکی ازاولویت‌های این پلیس را تجلیل از نمونه‌های ترافیکی و فرهنگ‌سازی در رابطه با اجرای کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری در رابطه با برگزاری همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی استان گفت: این همایش برای آن دسته از شهروندانی که به خوبی به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارند برگزار شده است.

وی افزود: یکی از اولویت‌هایی که در پلیس راهور دنبال می‌کنیم و درصدد هستیم که در همه استان‌ها نیز آن را اجرایی کنیم؛ تجلیل از نمونه‌های ترافیکی و فرهنگ‌سازی در رابطه با اجرای کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: شهروندان و عابران پیاده قانون‌مدار، تمامی اقشار رانندگان اعم از رانندگان تاکسی، اتوبوس و رانندگان شخصی و همچنین موتورسواران مشمول این طرح خواهند شد.

سردار مهری بیان داشت: خوشبختانه استان اصفهان در این طرح پیشگام شد و شاهد برگزاری این همایش و تجلیل از برگزیدگان استانی هستیم.

وی یادآور شد: برای سال جاری با توجه به شرایط خاصی که از سوی فرمانده ناجا در حوزه راهور تعیین شده و همچنین بر اساس رویکرد جدید این پلیس، برگه‌هایی بین افرادی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند، توزیع و از افراد برگزیده در همایش‌ نمونه‌های ترافیکی تجلیل می‌شود.

به گفته رئیس پلیس راهور ناجا، سه عامل در حوزه ترافیک و حوادث جاده‌ای تأثیرگذار هستند که این سه عامل عبارت‌اند از: راننده، خودرو و جاده.

وی  تصریح کرد: از نظر پلیس، مهم‌ترین عامل از سه عامل مذکور، راننده و رفتار یعنی همان رعایت قوانین است. با این حال، سایر عوامل از جمله ایمنی خودرو و جاده از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

سردار مهری تأکید کرد: با اجرای این برنامه‌ها به دنبال ارتقای فرهنگ رانندگی مردم و رفع اشتباه رانندگان هستیم و امیدواریم فرهنگ‌سازی در این زمینه نتیجه دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا متذکر شد: استان اصفهان مرکز تمدن ایرانی و اسلامی است و این استان دارای شهروندان قانونمند و با فرهنگی است و انتظار می‌رود اجرای برنامه‌های ارتقای فرهنگ ترافیک در این استان با نتایج قابل‌توجهی مواجه شود.

سردار مهری به فرهنگ دوچرخه‌سواری در شهر اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: این فرهنگ، اصفهان را از نظر ترافیکی در کشور، نمونه کرده و با ترویج آن می‌توان هم در حوزه ترافیک و هم هوای پاک، پیشرفت‌های مناسبی به دست آورد.

سردار تقی مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر