کد خبر: 548309 A

یادداشت تفاهم روابط دوستی تهران و سئول به منظور گسترش روابط دو جانبه و همچنین افزایش همکاری و تبادلات نزدیک تر دو پایتخت، از سوی شهرداران تهران و سئول به امضا رسید.

به گزارش ایلنا، محمد علی نجفی، شهردار تهران و «پارک ون سون» شهردار سئول با امضای این یادداشت تفاهم ضمن اعلام روابط دوستی، برای همکاری در زمینه های چهارگانه اعلام موافقت کردند.
بر این اساس دو پایتخت در راستای افزایش تبادل اطلاعات، دانش و تجارب خود در زمینه‌ای مورد علاقه طرفین شامل حمل و نقل، بهبود کیفیت هوا، فرهنگ، بهداشت عمومی، تامین آب و توسعه فاضلاب همکاری خواهند داشت.
علاوه بر این تهران و سئول با حمایت شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی دست اندرکار تجارت و سرمایه گزاری، در راستای تبادل فناوری و گسترش همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مالی تلاش خواهند کرد.
در راستای این یادداشت تفاهم همکاری‌ها در حوزه تبادلات فرهنگی و گردشگری نیز افزایش خواهد یافت؛ به این منظور با پیگیری تبادلات مردم دو پایتخت از طریق افزایش بازدیدها، دوره های آموزشی و تامین فعالانه اطلاعات برای شهروندان، زمینه برای تقویت درک متقابل میراث فرهنگی، آداب، رسوم و سنن فراهم خواهد شد.
به دنبال این یادداشت تفاهم تهران و سئول برای گسترش روابط بین شهری فعالانه و داوطلبانه در رویدادها و کنفرانس‌ها نیز مشارکت فعالی خواهند داشت.
محمد علی نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر