کد خبر: 548355 A

سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

سرپرست اورژانس کشور از استقرار بیش از ۹ هزار کادر پزشکی و بهداشتی در مرزهای مهران، چزابه، شلمچه و خسروی خبر داد.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند امروز در نشست هماهنگی برنامه های کمیته پزشکی اربعین که در مرز مهران برگزار شد، اظهار داشت: برای انجام برنامه های ویژه اربعین در مرزهای مهران،چزابه، شلمچه و خسروی بیش از نه هزار کادر پزشکی و بهداشتی مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۶ هزار نفر از این تعداد پیراپزشک، سه هزار نفر پزشک عمومی و ۴۲۰ نفر نیز پزشکان متخصص هستند،افزود: ۵۰۰ دستگاه آمبولانس نیز در ایام بازگشت زایران از عتبات عالیات در مرزهای چهارگانه تردد زایران مستقر می شود.

سرپرست سازمان اورژانس کشور عنوان کرد: در هر ۱۵ کیلومتر در محور ارتباطی ایلام به مهران یک آمبولانس و از شهر مهران تا پایانه مرزی نیز هر سه کیلومتر یک امبولانس مستقر می شود چرا که مردم بیشتر از مرز مهران تردد دارند.

وی گفت: پوشش هوایی مناطق مرزی و محورهای ارتباطی و منتهی به مرزهای چهارگانه ویژه تردد زایران در ایام اربعین نیز از برنامه های مهم ماست که به همین منظور در هر مرز یک تا دو بالگرد اورژانس مستقر می شود.

کولیوند عنوان کرد: دو بیمارستان صحرایی ۳۰ تختخوابی متعلق به ارتش جمهوری اسلامی برای آمادگی در برابر حملات تروریستی ، بیوشیمیایی ، هسته ای و بیولوژیک در مرزهای چزابه و شلمچه استقرار پیدا می کنند تا در صورت لزوم به حادثه دیدگان امدادرسانی کنند و درمانگاه های سرپایی نیز در مرزها راه اندازی می شود.

وی گفت:  در درمانگاه ها متخصصان قلب و پزشکان عمومی مستقر می شوند و به منظور خدمت دهی مناسب به مردم و مصدومان احتمالی برای جا به جایی مصدومان سعی می شود که از بالگرد استفاده شود چرا که مسیر ویژه‌ای برای تردد آمبولانس ها وجود ندارد.

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر