کد خبر: 554144 A

بطحایی مطرح کرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش برای تکریم حقیقی مقام معلمان، به روزکردن متون درسی و منابع آموزشی با تعامل با دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر مراکز آموزشی از جمله برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در این راستا در سال های پیش رو گام های جدی برمی‌داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه آموزش و پرورش به همراهی و همدلی همه ایرانیان و همه متدینینی که دغدغه عاقبت به خیری نسل آینده را دارند نیازمند است. مشارکت آحاد مردم در این راه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای آحاد جامعه است.

وی افزود: باید فرزندانمان را منتظران واقعی تربیت کنیم و ما در تلاشیم تربیت اخلاقی و عقلانی و علمی را در مدارس حاکم کنیم و دستیابی به این اهداف را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

بطحایی با اشاره به ایام اربعین حسینی نیز گفت: فرزندان این مرز و بوم و امام راحل با درس از عاشورا توانستند بزرگ‌ترین انقلاب قرن را بر علیه مستکبران بیافرینند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر در نظام آموزش و پرورش کشور بیش از ۹۴۰ هزار معلم در سراسر کشور در تلاشند تا بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در ۱۰۶ هزار واحد آموزشی را از جهل به سوی دانایی رهنمون سازند و چگونه زیستن را به آنان بیاموزند، افزود: معلمان ما علی رغم کمبود امکانات و تجهیزات در مدارس و مشکلات اقتصادی و تبعیض‌ها در خدمت فرزندان مردم هستند.

بطحایی با بیان اینکه آموزش و پرورش امروز با همه اهمیتی که دین مبین اسلام بر آن تاکید دارد موفق نمی‌شود مگر اینکه در همه زمینه‌ها مشارکت آحاد مردم را داشته باشد، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند به موفقیت برسد و بر معضلات فائق شود به شرط اینکه آموزه‌های دینی را همواره مورد توجه داشته باشد و بالاتر از همه همراهی و مشارکت و مردم خوب کشور را در کنار خود داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: یقین دارم می‌توانیم در آینده نزدیک آموزش و پرورشی در شان مردم ایران داشته باشیم و مدارس ما در شان دانش آموزان و آینده‌سازان برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری رسیده است. اجرای این سند در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و در صدد هستیم تا برنامه های سند را اجرایی کنیم.

بطحایی در پایان گفت: تلاش برای تکریم حقیقی مقام معلمان، به روزکردن متون درسی و منابع آموزشی با تعامل با دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر مراکز آموزشی از جمله برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در این زمینه در سال های پیش رو گام های جدی برمی‌داریم.

نماز جمعه سید محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر