کد خبر: 554803 A

رییس پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در زمینه جرائم اقتصادی با اکثر سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در ارتباط هستیم، گفت: برخی از سازمان‌ها تمایل زیادی به همکاری با ما ندارند و نمی‌خواهند؛ به جرائم اقتصادی‌‌شان بپردازیم.

سردار محمدرضا مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات پلیس آگاهی در حوزه جرائم اقتصادی گفت: در حوزه جرائم اقتصادی هر آنچه که نظام اقتصادی کشور را بهم ریخته باشد، برای ما دارای اولویت است و ۱۰ الی ۱۲ عنوان جرم اقتصادی مانند اختلاس، فرار مالیاتی و ... وجود دارد که این عناوین مبانی مبارزه با جرایم اقتصادی در مجموعه پلیس آگاهی است و در کشور ما بیشتر رخ می‌دهد، از همین رو با وقوع هر جرمی در این حوزه مبارزه می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث فرار مالیاتی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و همکاری بسیار خوبی با حوزه مالیاتی وزارت امور و دارایی داشته‌ایم، گفت: بیشترین پرونده‌ها در زمینه فرار مالیاتی با همکاری پلیس آگاهی و این وزارتخانه حل شده و توانستیم در این بخش از جرائم اقتصادی در برگشت وجوه مالیاتی به دولت جمهوری اسلامی کمک کنیم.

رییس پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: جرم‌های اقتصادی ممکن است؛ با توجه به زمانبندی و فضای کشور تغییر می‌کند به طور مثال در یک منطقه تبانی در معاملات دولتی در اولویت قرار می‌گیرد. همچنین پول‌شویی یکی از موضوعات پراهمیتی است که ما توجه زیادی به آن داریم و در این زمینه نیز با پلیس اینترپل همکاری‌های بین‌المللی نیز داریم.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات که در دستور کار قرار دارد، رسیدگی به جرائم بیمه‌ای است، گفت: مردم پلیس آگاهی را بیشتر با جرائم سرقت و جنایی می‌شناسند، اما یکی از پلیس‌های تخصصی که برای ما اهمیت بسیاری دارد، پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی است که خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی را انجام داده است و افرادی که در این زمینه کار می‌کنند، متخصص هستند و در حالی که عملیات‌های مختلف را در زمینه جرائم اقتصادی انجام می‌دهند، آموزش‌های لازم را نیز در این‌ زمینه فرا می‌گیرند.

او با بیان اینکه پلیس آگاهی ناجا در زمینه جرائم اقتصادی با اکثر سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در ارتباط است، گفت: برخی از سازمان‌ها تمایل زیادی به همکاری با ما ندارند و نمی‌خواهند ما به جرائم اقتصادی آن‌ها بپردازیم.

رییس پلیس آگاهی ناجا سردار محمدرضا مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر