کد خبر: 557765 A

رحمانی‌فضلی:

وزیر کشور گفت: اکنون نمی‌توان آمار دقیقی درباره کشته‌شدگان داد و تعداد زخمی‌ها نیز با توجه به حجم تخریب زیاد بوده است.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران کشور درباره آمار مصدومان و ‌کشته‌شدگان حادثه زلزله در کرمانشاه گفت: متاسفانه زلزله ۷.۳ ریشتری که در کرمانشاه آمده زلزله بزرگی است.

وی افزود: تلاش شده در اولین مراحل همه امکانات بسیج شود. دستگاه‌های اجرایی و ‌اعضای ستاد همگی در استان تشکیل جلسه داده‌اند و در تهران در وزارت کشور هم این جلسه تشکیل شده همچنین استان‌های مجاور کرمانشاه نیز در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: به‌دلیل تاریکی شب امکان پرواز بالگرد نیست و ‌برخی راه‌ها بسته شده اما تمام تلاش نیروها این بوده که خود را به منطقه برسانند. نگرانی‌هایی در رابطه با روستاها داریم چراکه اکنون با توجه به تاریکی شب دسترسی به این مناطق مشکل است.

وزیر کشور گفت: برق برخی مناطق قطع شده بود که اکنون ۷۰ درصد آنها وصل شده است. اکنون ارتش، سپاه، بسیج، هلال‌احمر، وزارت بهداشت و وزارت نیرو با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و ‌خود مردم نیز کمک های بسیار خوبی انجام می دهند.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم در اسرع وقت کمک‌ها رسانده شود و هزینه‌ها و خسارات پایین بیاید،‌ از مردم کرمانشاه خواهشمندیم با صبر به مسئولان و ‌نیروهای اعزامی کمک کنند تا کار با سرعت پیش برود.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری در اولین لحظات دستور دادند ستاد تشکیل شود٬ استانداران در محل نیز کار خود را انجام می دهند و همه دستگاه ها پای کار هستند.

وزیر کشور افزود: اکنون نمی توان آمار دقیقی درباره کشته شدگان داد و تعداد زخمی ها نیز با توجه به حجم تخریب زیاد بوده است ، به محض طلوع آفتاب بالگردها برای انتقال مصدومان اعزام خواهند شد و اکنون بیمارستان‌ها در شرایط مناسبی خدمات رسانی می کنند. به علت بالا بودن حجم مصدومان اعلام شد تا بیمارستان های صحرایی در منطقه دایر شود.

وی گفت: خواهشمندم به اخبار و‌گزارشات غیر رسمی که اکنون هم حجم آن زیاد است توجه نشود و‌ تلاش ما این است که اخبار مربوطه را از طریق ستاد و‌ دستگاه های تخصصی هر حوزه اعلام کنیم .

رحمانی فضلی ادامه داد: برآورد خسارات را گفتیم که انجام دهند و امکانات لازم هرچه سریع تر فراهم شود. برخی از جاده ها ریزش داشتند که نیروها برای بازگشایی آنها اعزام شدند همچنین از نظر مخابراتی ۸۵ درصد پوشش مخابراتی داریم که تقریبا مشکلی از این لحاظ نداریم.

وی تاکید کرد: حجم خرابی زیاد است اما با توجه به زلزله ۴.۵ ریشتری که در فاصله کوتاه تری از قبل آمده بود باعث شده بود مردم در آمادگی بیشتری قرار بگیرند که همین امر باعث شد تعداد کشته ها پایین بیاید.

زلزله زمین لرزه عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر