کد خبر: 558398 A

سید حسن هاشمی مطرح کرد:

وزیر بهداشت در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه گفت: مردم دنبال غذا و چادر هستند و پس از آن به وسایل گرمایشی نیاز پیدا می‌کنند، باید این اقلام به سرعت تامین شود.

به گزارش ایلنا، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه که امشب (22آبان) برگزار شد، اظهار کرد: به‌دلیل آن که ساعات اولیه قطعی برق داشتیم و مردم در تاریکی به سر بردند، امکان امدادرسانی در ساعات اولیه آن‌طور که باید وجود نداشت.

وی افزود: اکنون هم باید اقدامات اولیه مانند امنیت، اسکان، تغذیه و ... در اولویت باشد، وزیر کشور هم برای بحث اسکان مردم درخواست 20 هزار تخته چادر داشتند که باید به صورت مناسب توزیع شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: مردم دنبال غذا و چادر هستند و پس از آن به وسایل گرمایشی نیاز پیدا می‌کنند، باید این اقلام به سرعت تامین شود و شهرداری تهران نیز قرار است 40 هزار پتو، چادر، موکب و ... ارسال کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اگرچه برخی از به‌هم ریختگی‌ها روز اول دور از ذهن نیست اما مشکلات برای فردا بخصوص در نواحی روستایی باید کمتر شود. باید ظرف دو تا سه روز آینده مسائل مهم و جاری مردم را در اولویت قرار دهیم و پس از آن، آواربرداری و موضوع بهداشت مردم را در کنار هم داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان هم اقدمات اولیه انجام شده، مصدومان زمین‌لرزه به مراکز درمانی ارجاع شده‌اند که خدمات، عمل، پروتز و... آنها با حمایت دولت بدون هزینه انجام خواهد شد.

زلزله وزیر بهداشت کرمانشاه زلزله کرمانشاه ستاد بحران کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر