کد خبر: 563513 A

عمادی:

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش کشور گفت: متاسفانه هم اکنون آموزش و پرورش حجیم و پرهزینه‌ای داریم و همه ساختارهای خارج از مدرسه باید کوچک شوند.

به گزارش ایلنا، عبدالرسول عمادی امروز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، نظام تربیتی کنونی آموزش و پرورش را مناسب ندانست و اظهار داشت: در مدارس باید چگونگی زندگی کردن را به دانش آموزان یاد دهیم و برای این منظور یک نظام منسجم و کارآمد لازم است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش کشور افزود: متاسفانه نظام آموزشی ما در کشور مناسب نیست و باید تحولی در این نظام ایجاد کنیم و این تحول در هیچ وزارتخانه ای مهیا نمی شود جز اینکه در مدارس باید آن را شروع کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در قرن ۲۱ هر نظام آموزشی که نتواند فراگیران خود را برای یک زندگی جمعی آماده کند، نظامی شکست خورده است.

عمادی با بیان اینکه خلاقیت زمانی شکل می گیرد که معلمان و در راس آنها مدیران مدارس خلاق باشند، تاکید کرد: باید در این راستا مدیریت و زیرساخت های آموزشگاه ها مورد توجه قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: همه ساختارهای خارج از مدرسه باید کوچک شوند و متاسفانه هم اکنون آموزش و پرورش حجیم و پرهزینه ای داریم یعنی در آموزش و پرورش خرجمان بیشتر از دخلمان است.

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات سلیمان محبی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمانشاه تقدیر و مجید یزدان پناه، به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان کرمانشاه معرفی شد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر