کد خبر: 563629 A

ملکی در گفت‌‌وگو با ایلنا:

سخنگوی سازمان آتش نشانی از مفقود شدن دو نوجوان و سرمازدگی یک آقا و خانم در ارتفاعات توچال خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به حوادث کوهنوردی در روزهای پاییزی و زمستانی گفت: در ساعت ۱۵:۰۷ گمشدن دو کوهنورد نوجوان در مسیر کوه‌های توچال به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده می شود.

او ادامه داد: گروه امداد و نجات ویژه کوهستان از ایستگاه ۶۴ ولنجک به منطقه اعزام می شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه آتش نشانان بیش از یک ساعت و نیم در مسیرهای مختلف عملیات جستجو  را ادامه دادند خاطر نشان کرد: در نهایت دو نوجوان ۱۵ را در یکی از دره ها در حالی که از مسیر اصلی خارج شده بودند پیدا می کنند. این دره بسیار صعب العبور بود اما آتش نشانان دو نوجوان را که دچار خستگی و ضعف شده بودند در انتهای این دره پیدا می‌کنند.

ملکی تصریح کرد: بلافاصله پس از پایان جستجوی دو نوجوان به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده می شود که یک آقا و خانم جوان در بالاترین قله توچال گرفتار شدند.

او با بیان اینکه به ساعات پایانی عصر نزدیک می شدیم گفت: آتش نشانان بلافاصله به محل حادثه و قله توچال اعزام می‌شوند و این آقا و خانم جوان را که دچار سرمازدگی و ضعف و افت فشار شده بودند به ایستگاه‌های پایینی توچال منتقل می‌کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: کوهنوردان قبل از تاریکی هوا به نقاط پایین‌تر برگشته و به هیچ عنوان از مسیرهای اصلی و شناخته شده خارج نشوند.

جلال ملکی قله توچال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر