کد خبر: 565260 A

ملکی به ایلنا خبر داد:

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از حریق گسترده در یک انبار چوب خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آتش‌سوزی در انبار چوب گفت: ساعت ۷:۲۷ دقیقه صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در انبار چوب در محله مرتضی‌گرد خیابان رویال به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تهران اطلاع داده می‌شود.

او با بیان اینکه ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام می‌شوند تصریح کرد: محل آتش‌سوزی یک انبار بزرگ چوب و ضایعات چوبی به وسعت ۷۰۰ متر بود که مقدار زیادی تخته، الوار، پالت‌‌های چوبی و دستگاه‌هایی که در همین زمینه استفاده می‌شود در این انبار به ارتفاع چندین متر روی هم نگهداری می‌شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: این انبار کاملا شعله‌ور بود به طوری که دود حاصل از آتش‌سوزی از فواصل دور و از نقاط مختلف تهران قابل رویت بود. در مجاورت این انبار نیز انبارها و کارگا‌هایی در همین راستا وجود داشت و در حال فعالیت بودند و آتش‌ درحال سرایت به انبارهای همجوار بود.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان تهران عملیات خود را به سرعت آغاز کردند یادآور شد: آتش‌نشانان آتش را به سرعت مهار کرده و زبانه‌های آتش را به کنترل خود درآوردند. خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت نداشت و آتش‌نشانان پس از خاموش شدن آتش در حال لکه‌گیری هستند. با توجه به اینکه حجم چوب‌ها زیاد است لازم است برای لکه‌گیری از تجهیزاتی مانند لودر این چوب‌ها و تخته‌ها جابجا شود و آتش‌های پنهان و نهفته که دور از چشم است و معمولا زیر الوارها وجود دارد کاملا خاموش و ایمن‌سازی شود.

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر