کد خبر: 565431 A

معاون آموزش متوسطه خبر داد:

دومین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ناحیه ۲ ری برگزار شد.

به گزارش ایلنا، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش با بیان این که امروزه این برنامه های خلاق سبب ایجاد یک تحول در نگاه دانش آموزان شده است، تاکید کرد: دانش آموز امروز از یک عنصر منفعل به یک عنصر فعال تبدیل شده است.

وی افزود: امروز در سراسر کشور شاهد برگزاری همایش های بزرگی هستیم که سهم اصلی آن بر عهده دانش آموزانی است که پژوهشگر و محقق می باشند.

زرافشان، با اشاره به اینکه توسعه منابع انسانی و رقابت اقتصادی از ملاک‌های اصلی توسعه یافتگی در دنیا بود، تصریح کرد: اما امروز به این نتیجه رسیده اند که توسعه اقتصادی بدون توسعه فناوری صورت نمی‌گیرد و بخش جدید رقابت های جهان بخش نو آوری است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امروزه کشوری می تواند از منابع خود بهره برداری بهتر کند که در شاخص های نوآوری برای گفتن حرف داشته باشد.

زرافشان با تاکید بر این که دنیای امروز، دنیای ایده هاست، یادآور شد: کشور عزیزمان ایران نیز امروز در مسیر پیشرفت و حرکت رو به جلو قرار دارد.

وی گفت: امروزه برای توجه به استعدادهای برتر به دنبال توجه به هوش های چند گانه دانش آموزان هستیم و باید هر دانش آموزی را بر اساس هوش خودش تقویت کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی و برگزاری مسابقات و نمایشگاهها از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در جهت کشف و بروز استعدادهای دانش آموزان عزیز می باشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر