کد خبر: 565745 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مطرح کرد:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: در ۸ ماهه سال جاری ۱۵ تن انواع مواد مخدر کشف و ۴۷ باند قاچاق مواد افیونی منهدم شده است.

به گزارش ایلنا, سرهنگ محمد بخشنده گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی در زمینه شناسایی نقاط آلوده در شهر تهران، طرح برخورد با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد افیونی همچنین جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر را با اولویت درخواست مردم از ابتدای سال جاری به طور مستمر به اجرا درآورده که با اجرای آن به صد درصد اهداف مورد نظرمان رسیده‌ایم.

وی افزود: در اجرای این طرح‌ها، هدف انهدام باندهای قاچاق موادمخدر، برخورد و مبارزه با توزیع‌کنندگان مواد مخدر صنعتی و سنتی در پاتوق‌ها و جمع ‌آوری معتادان متجاهر از سطح محلات تهران بود که با اقدام اطلاعاتی و عملیات‌های مختلف در این زمینه در ۸ ماهه نخست سال جاری ۴۷۵ قاچاقچی که به صورت گسترده فعالیت می‌کردند را دستگیر کردیم و در اختیار مقام قضائی قرار دادیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه تمام تلاش پلیس در رسیدن به امنیت پایدار در جامعه است، به همکاری خوب شهروندان در رسیدن به این مهم اشاره و اظهار داشت: درزمینه مبارزه با مواد مخدر به خصوص فروشندگان مواد افیونی تاکنون ۲۴۸ مرحله طرح در ۱۴۰ نقطه از نقاط آلوده شهر تهران با اطلاع رسانی شهروندان و اقدامات اطلاعاتی اجرا و حدود ۱۲ هزار توزیع کننده دستگیر شدند که تعداد زیادی از خرده فروشان دستگیر شده تکراری بوده و از آنان بیش از یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است .

بخشنده افزود: طرح برخورد با فروشندگان مواد مخدر ادامه دارد و عزم خود را جزم کرده‌ایم تا نقاط آلوده سطح تهران را به طور کامل پاک سازی کنیم.

وی از شهروندان خواست که هر نقطه آلوده‌ای که در محله خود مشاهده می‌کنند را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند و مطمئن باشند با مجرمتن برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: در چند سال گذشته بیش از ۳۵۰ نقطه در سطح شهر تهران به عنوان نقطه آلوده مطرح بوده است و هم اکنون می‌توانیم ادعا کنیم که با اجرای این طرح‌ها ۸۰ درصد از نقاط آلوده،پاک سازی کامل شده و ۲۰ درصد از آنان باقی مانده که در حال پاک‌سازی است.

بخشنده با اشاره به اینکه کشفیات پلیس پایتخت در سال جاری تاکنون قریب به ۱۵ تن مواد مخدر بوده و در این رابطه ۴۷ باند منهدم شده است، تصریح کرد: این طرح یکی از بهترین طرح‌هایی بوده که در چند سال اخیر به اجرا درآمده است و اقدام امروز هم کاری پیوسته است که قطعا به نتایج بهتری خواهد رسید.

سرهنگ بخشنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر