کد خبر: 577137 A

فرمانده انتظامی استان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۵۴۳ میلیارد و ۷۷۲میلیون ریال در آذرماه امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار"عزیزاله ملکی" در تشریح عملکرد آذرماه سال جاری فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: با تلاش شبانه‌روزی ماموران انتظامی و با انجام کار اطلاعاتی در استان طی آذرماه امسال، ۱۴۶ هزار و ۷۵۰ لیتر انواع فرآورده‌های نفتی ، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نخ سیگار، ۲۲ هزار و ۲۶۷ ثوب البسه و ۲۴۰ تن و ۹۵۱ کیلو برنج قاچاق کشف شد.

وی افزود: همچنین طی این مدت ۷ هزار و ۵۰۵متر پارچه، یک تن و ۱۰۷کیلو چای، ۴۰هزار و ۴۷۲ دستگاه لوازم خانگی،۹هزار و ۲۵۰ قطعه خودرویی، ۴هزار و ۱۸۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۴۷۶راس احشام قاچاق فاقد مدارک قانونی و گمرکی کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به توقیف ۳۸۲ دستگاه خودرو و یک فروند شناور حامل کالای قاچاق تصریح کرد: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در مدت مذکور بنابه نظر کارشناسان، ۵۴۳ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال برآورد شده است که ۵۸۰ متهم در این زمینه دستگیر شدند.

سردار ملکی تعداد پرونده‌های کشف کالای قاچاق در مدت یاد شده را ۵۵۰ فقره عنوان و تصریح کرد: از این تعداد ۳۶ فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال بوده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با قدردانی از مردم، از آنان خواست؛ در صورت آگاهی از هرگونه فعالیت قاچاقچیان با تماس به موقع با ۱۱۰، پلیس را در مقابله جدی با قاچاقچیان کالا و ارز یاری کنند.

سردار عزیزاله ملکی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر