کد خبر: 109640 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

چکیده: «شدید‌ترین صدمات در حوادثساختمانی رخ داده که بعضا به مرگ افراد نیز منجر شده است. / برای کاهش حوادثناشی از کار و ارتقای فرهنگ سلامت و رعایت بهداشت کار در کارگاه‌های ساختمانی باید آموزش و نظارت را در دستور کار قرار دهیم.»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۵۰ درصد از حوادثناشی از کار در بخش ساختمان اتفاق می‌افتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، «سهراب براندیشه» در نشست تخصصی با کار‌شناسان دفتر فنی استانداری، تامین اجتماعی، شهرداری و نظام مهندسی، با اشاره به اینکه شدید‌ترین صدمات کار در حوادثساختمانی رخ می‌دهند، گفت: شدید‌ترین صدمات در حوادثساختمانی رخ داده که بعضا به مرگ افراد نیز منجر شده است.

وی مهم‌ترین عامل بروز این اتفاقات را عدم آگاهی کارگران و کارفرمایان و عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی کار دانست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: کاهش حوادثناشی از کار، صیانت از نیروی کار و ایمن‌سازی محیط‌های کار مستلزم ایجاد فرهنگ ایمنی و رعایت بهداشت کار در بین کارگران و کارفرمایان است و این مهم اهتمام و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می‌طلبد.

براندیشه در ادامه تصریح کرد: برای کاهش حوادثناشی از کار و ارتقای فرهنگ سلامت و رعایت بهداشت کار در کارگاه‌های ساختمانی باید آموزش و نظارت را در دستور کار قرار دهیم.

وی ابلاغ به موقع دستورالعمل‌های ایمنی را از جمله راهکارهای دیگر پیشگیری از حوادثخواند و افزود: کارگران و کارفرمایان نیز با جدی گرفتن نکات ایمنی و حفاظتی در کاهش حوادثناشی از کار نقش اساسی را برعهده دارند.

براندیشه در خاتمه یادآور شد: بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه دارند در تمامی ساعات شبانه روز از تمامی کارگاه‌ها به خصوص کارگاه‌های ساختمانی سطح استان بازدید به عمل آورده و نکات ایمنی و بهداشتی و حفاظتی کار را به کارفرمایان و کارگران تذکر دهند که در صورت عدم اجرای این نکات برابر قانون برخورد خواهند کرد.

بیمه کارگران ساختمانی حوادث کار حوادث کارگران ساختمانی کارگران کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر