کد خبر: 110841 A

پس از انعقاد تفاهم‌نامه با بیمه دانا عنوان شد:

چکیده: «پس از تفاهم‌نامه اخیر کانون بازنشستگان با شرکت بیمه دانا که بدون اطلاع رسانی به آحاد جامعه کارگران بازنشسته انجام گرفت، نگران تکرار شرایطی هستیم که طی سه سال گذشته به ما تحمیل شده بود.»

یک کارگر بازنشسته در تهران با اشاره به محول شدن بخشی از وظایف سازمان تأمین اجتماعی به شرکت‌های خصوصی بیمه تکمیلی طی سه سال گذشته، به تشریح مشکلات بازنشستگان با این شرکت خصوصی پرداخت و گفت: پس از تفاهم‌نامه اخیر کانون بازنشستگان با شرکت بیمه دانا که بدون اطلاع رسانی به آحاد جامعه کارگران بازنشسته انجام گرفت، نگران تکرار شرایطی هستیم که طی سه سال گذشته به ما تحمیل شده بود.

«احمد مسئولی راد» با بیان اینکه در این سال‌ها، منافع بیمه شدگان در شرایط بیمه تکمیلی خدمات درمانی لحاظ نمی‌شده است، به ایلنا گفت: در قراردادی که سال گذشته هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته با شرکت بیمه دی در خصوص تامین نیازهای درمانی کارگران بازنشسته منعقد کرد، این شرکت بیمه‌ای در قبال دریافت ماهیانه ۱۰ هزار تومان به هر فرد بیمه شده خدمات پزشکی معینی را ارائه می‌کرد.

وی افزود: صرف نظر از تخلفات متعدد شرکت بیمه دی در ارائه خدما درمانی به بیمه شدگان بازنشسته، ایراد مهم‌تر این قرارداد آن بود که شرکت بیمه دی در تنظیم قرارداد شرایط جسمانی خاص افراد مسن را درنظر نگرفته بود.

به گفته مسعودی راد، در قرارداد سال گذشته تعهدات پیش بینی شده تنها مناسب حال افرادی بود که از سلامت نسبی جسمانی برخوردار هستند.

وی بابیان اینکه اغلب بازنشستگان به دلیل کهولت سن از ناراحتی‌های متعدد جسمی رنج می‌برند، گفت: به همین دلیل در قرارداد سال گذشته تعهدات بیمه دی پاسخگوی نیاز کارگران بازنشسته نبود.

وی همچنین مشکل دیگر این قرارداد را بی‌اطلاعی کارگران بازنشسته از مراکز درمانی طرف‌قرارداد شرکت بیمه دی عنوان کرد و گفت: به همین دلیل بسیاری از بازنشستگان پس از بستری شدن در مراکز درمانی خصوصی نتوانستند از خدمات بیمه تکمیلی دی استفاده کنند.

این کارگر بازنشسته با بیان اینکه کارگران بازنشسته و مستمری بگیر به دلیل شرایط خاص‌شان نیازمند توجه بیشتر هستند، گفت: مسئله بیمه‌های تکمیلی تاکنون باعثسرگردانی بسیاری از بازنشستگان شده است.

وی بابیان اینکه در این میان حداقل انتظار از کانون عالی کارگران بازنشسته پاسخگویی به نیاز کارگران بازنشسته است، گفت: متاسفانه در این میان مسئولان کانون عالی بازنشستگان که قراردادهای بیمه تکمیلی را منعقد می‌کنند آنطور که باید پاسخگوی سرگردانی اعضای خود نیستند.

بیمه تکمیلی بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر