کد خبر: 115569 A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

چکیده: «دولت مسئولیت امنیت روانی و عاطفی جامعه را بر عهده دارد و تنها وظیفه اش مسئولیت اقتصادی جامعه نیست. / باید محیط‌های کاری‌مان را شاداب کنیم.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی محیط‌های کاری در ایران را «پرتنش» توصیف کرد.

به گزارش ایلنا، «علی ربیعی» در حاشیه اولین همایش ملی نقش مشارکت‌های اجتماعی روان‌شناسان و مشاوران در ارتقای سلامت روان جامعه، با اشاره به اینکه محیط‌های کاری در شهرهای صنعتی کوچک با اشکال متفاوت تنش‌های فردی مواجه اند، افزود: در حال حاضر با محیط‌های کاری پرتنش مواجهیم و بخشی از کم‌ کاری نیز به دلیل وجود همین محیط‌های پرتنش است، بنابراین باید محیط‌های کاری‌مان را شاداب کنیم.

ربیعی یکی از مسئولیت‌های دولت را پاسخگویی به نیازهای عاطفی و جمعی جامعه دانست و گفت: دولت مسئولیت امنیت روانی و عاطفی جامعه را بر عهده دارد و تنها وظیفه اش مسئولیت اقتصادی جامعه نیست.

وی افزود: عمده سرمایه‌گذاری‌هایمان در حوزه سلامت کشور در ارتباط با سلامت جسمی است و این در حالی است که باید علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روانی را نیز مد نظر قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بهزیستی متعلق به دولت نیست، اظهار کرد: مشارکت‌های اجتماعی در جامعه حرکتی از بالا است و به صورت دستوری نیست، بلکه یک فرآیند داوطلبانه از پایین به بالا است.

ایران بهزیستی جامعه دولت سرمایه گذاری سلامت سلامت روان کار و رفاه اجتماعی مد امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر