کد خبر: 119851 A

مدیرعامل این سازمان تشریح کرد:

چکیده: «باید به سمت سرمایه‌گذاری‌های زودبازده، کم‌ریسک و نقدشونده سریع برویم. / درحال‌حاضر بسیاری از مشکلات درمان ناشی از نداشتن اقتصاد درمان است. / نوربخش تغییر فضای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور را فرصتی برای این سازمان عنوان کرد. / تعامل خوبی بین سازمان تأمین‌اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد که تاکنون بی‌سابقه بوده است.»

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تأمین‌اجتماعی به دلیل وضعیت اقتصادی کشور، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات مدیریتی به جا مانده از تغییر ۸ مدیرعامل در ۸ سال گذشته با ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است که این مبلغ باید از ذخایر سازمان برداشته شود.

به گزارش دریافتی ایلنا، «سیدتقی نوربخش» در همایش یک‌روزه تدوین برنامه‌ریزی عملیاتی سال ۹۳ استانی، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی از حدود ۳۸ سال قبل با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو بوده که هم‌اکنون تنها با برنامه‌ریزی می‌توان مشکلات را ساماندهی کرد.

نوربخش با بیان اینکه تأمین‌اجتماعی سازمانی «اقتصادی و اجتماعی» است که ۶۰ سال از عمرش می‌گذرد و نصف جمعیت کشور را تحت‌پوشش دارد، افزود: این سازمان باید دارای برنامه‌های استراتژیک کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت باشد.

مدیرعامل تأمین اجتماعی با بیان اینکه تأمین‌اجتماعی سازمانی بین‌النسلی است و باید برنامه‌ریزی‌های استراتژیک نسلی داشته باشد، گفت: برای این سازمان باید برنامه‌ریزی‌های کوتاه، میان و بلندمدت و چشم‌اندازی روشن درنظر بگیریم.

دکتر نوربخش اظهار داشت: سازمان تأمین‌اجتماعی سازمانی اقتصادی با کارکرد‌ها و تولیدات اجتماعی بوده و منطق آن مشارکت اجتماعی است.

وی بخش اصلی سازمان را حوزه بیمه‌ای که مبنای آن محاسبات بیمه‌ای است برشمرد و گفت: نادیده گرفتن مسائل و محاسبات بیمه‌ای چالش بزرگی است که باید به آن نگاهی علمی داشت.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه بخش درمان نیز تولیدات و هزینه‌های مربوط به خود را دارد، گفت: مفاهیم پزشکی باید در کشور ما نهادینه شود، چرا که درحال‌حاضر بسیاری از مشکلات درمان ناشی از نداشتن اقتصاد درمان است.

وی سرمایه‌گذاری در یک سازمان بیمه‌ای را مهم تلقی کرد و اظهار داشت: باید به سمت سرمایه‌گذاری‌های زودبازده، کم‌ریسک و نقدشونده سریع برویم.

نوربخش گفت: منابع یک سازمان بیمه‌ای باید پایدار باشد، لذا از بعد منابع و مصارف باید مدیریت علمی، دقیق و کار‌شناسی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تغییر فضای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور را فرصتی برای این سازمان عنوان کرد و گفت: طبیعتاً رویکرد به سازمان تغییر کرده و درحال‌حاضر تعامل خوبی بین سازمان تأمین‌اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

نوربخش در خاتمه خاطرنشان کرد: قطعاً سازمانی با چنین حیطه مأموریتی نمی‌تواند فاقد برنامه باشد و باید برای طراحی یک برنامه استراتژیک اقدام کنیم.

تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر