کد خبر: 125750 A

ادامه عملیات جستجو؛

چکیده: «در هنگام ریزش دیواره معدن، کارگر مورد نظر در کابین دستگاه بیل مکانیکی، مسئولیت هدایت دستگاه را به عهده داشته است که به دلیل سست بودن دیواره شنی معدن، با ریزش شن و ماسه مدفون شده است.»

با گذشت بیش از چهار روز از حادثه ریزش معدن ماسه «نوین رضی‌آباد» واقع در شهرستان قدس و دفن یک کارگر زیر گل و لای، هنوز جستجو‌ها برای یافتن کارگر مفقود شده ‌ادامه دارد.

منابع کارگری ایلنا در شهرستان قدس خبر داده‌اند در جریان حادثه‌ای که ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه(۱۲ آذرماه) روی داد، یکی از کارگران معدن به نام «ابراهیم شفیعی»، ۳۰ ساله، متاهل و از اهالی کنگاور در زیر گل و لای حاصل از شستن شن مفقود شد.

منابع ما گزارش داده‌اند در هنگام ریزش دیواره معدن، کارگر مورد نظر در کابین دستگاه بیل مکانیکی، مسئولیت هدایت دستگاه را به عهده داشته است که به دلیل سست بودن دیواره شنی معدن، با ریزش شن و ماسه مدفون شده است.

این گزارش حاکی است که در هنگام بروز حادثه دو راننده کامیون کمپرسی نیز در آن محدوده حضور داشته‌اند که موفق به نجات جان خود می‌شوند.

گفته می‌شود این کارگر در زمینی به وسعت یک زمین فوتبال و عمق ۱۴ متر از شن و ماسه شسته شده مدفون شده است که پس از چهار روز جستجو، سرانجام دیروز(شنبه، ۱۶ آذر) می‌له‌ای که برای شناسایی محل دقیق بیل مکانیکی در زمین فرو می‌شده است، جسم سختی را که احتمال می‌رود دستگاه مورد جستجو بوده باشد را در عمق سه متری زمین یافته است.
یک مامور آتشنشانی شهرستان قدس به ایلنا گفته است که به دلیل مهار نشدن گل و لای احتمال دارد این عملیات تا یک هفته به طول انجامد.

با توجه به مدت زمان سپری شده از این حادثه و تجربیات حوادثمشابه، احتمال زنده بودن این کارگر بسیار کمرنگ است.

[اخبار تکمیلی ارسال می‌شوند.]

حوادث کار حادثه معدن رضی آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر