کد خبر: 131322 A

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

چکیده: کارگران و مزدبیگران از نمایندگان مجلس انتظار دارند که از عملکرد نهادهای دولتی دیگری همچون صندوق مهر امام رضا، سایر صندوق‌های بیمه‌های اجتماعی و مجریان مسکن مهر تحقیق و تفحص به عمل آورد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی نباید تنها به عملکرد سازمان تامین اجتماعی محدود شود.

«حسن صادقی» که در تجمع امروز کارگران در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی حضور داشت، گفت: کارگران و مزدبیگران از نمایندگان مجلس انتظار دارند که از عملکرد نهادهای دولتی دیگری همچون صندوق مهر امام رضا، سایر صندوق‌های بیمه‌های اجتماعی و مجریان مسکن مهر تحقیق و تفحص به عمل آورد.

وی بایادآوری اینکه تنها در هشت سال گذشته بابت ایجاد اشتغال و ساخت مسکن به ترتیب ۴۷ و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالی کشور در طرح‌های حمایت از بنگاه‌های زودبازده و مسکن مهر هزینه شده است، افزود: تحقیق و تفحص مجلس از سازمان‌های مرتبط با پرداخت تسهیلات مالی می‌تواند میزان انحرافات در هزینه‌کردن این منابع را مشخص کند.

وی بابیان اینکه اقدام اخیر هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی مورد قبول و تایید کارگران بیمه‌ شده‌ است، افزود: مادامی که سایه نظارت مجلس بر سر سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی سنگینی نکند، هیچ تضمینی برای سلامت اداری این سازمان‌ها وجود ندارد.

صادقی گفت: با توجه به نتیجه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، جامعه کارگری و مزدبگیر کشور از این بابت نگران است که مبادا که در سالهای اخیر در سایر موسسات دولتی همچون صندوق بیمه‌های اجتماعی و موسسات مالی و اعتباری نیز تخلفات مشابهی رخ داده باشد.

این مقام کارگری با یادآوری اینکه در نظام سیاسی کشور مجلس در راس امور قرار دارد، گفت: تحقیق و تفحص مجلس بی‌طرفانه از تمامی سازمان‌هایی که به نوعی از اموال عمومی و دولتی استفاده می‌کنند، بیانگر جایگاه والای نظارتی مجلس خواهد بود.

واکنش به تحقیق و تفخص از تامین اجتماعی تجمع کارگران در حمایت از برخورد با تخلفات تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر