کد خبر: 146351 A

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان مشهد:

چکیده: مبلغ تعیین شده به عنوان پاداش عید کارگران بازنشسته، جوابگوی هزینه‌های عید که در سنین بازنشستگی تا چند برابر افزایش می‌یابد نیست و مطالبه حداقلی ما از دولت این است که عیدی کارگران بازنشسته به اندازه کارگران شاغل پرداخت شود.

یک فعال صنفی حقوق کارگران بازنشسته در استان خراسان رضوی از تفاوت شیوه محاسبه پاداش عید کارگران شاغل و بازنشسته انتقاد کرد و خواستار پرداخت پاداش عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی معادل عیدی کارگران شد.

«حسین رسولی» عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان مشهد در این باره به ایلنا گفت: مبلغ تعیین شده به عنوان پاداش عید کارگران بازنشسته، جوابگوی هزینه‌های عید که در سنین بازنشستگی تا چند برابر افزایش می‌یابد نیست و مطالبه حداقلی ما از دولت این است که عیدی کارگران بازنشسته به اندازه کارگران شاغل پرداخت شود.

گفتنی است، بازنشستگان تامین اجتماعی در حالی در حالی معادل کارمندان دولت پاداش عید دریافت می‌کنند که عیدی کارگران شاغل معادل ۲ برابر و تا سقف سه برابر حداقل حقوق پرداخت می‌شود.

به گفته رسولی بازنشستگان سال‌هاست که این مطالبه را مطرح می‌کنند اما تا کنون هیچ واکنشی از سوی مسئولان داده نشده است.

او گفت: پی گیری بهبود وضعیت اقتصادی و جهش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی وظیفه مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان کشور است که باید برای افزایش عیدی بازنشستگان اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند.

کارگران بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر