کد خبر: 159835 A

دبیر خانه کارگر شیراز:

منفک شدن بخش درمان تامین اجتماعی از سازمان تامین اجتماعی موجب وخیم‌تر شدن وضعیت درمان کارگران می‌شود / پیش بینی می‌شود در صورت انتقال معاونت درمانی سازمان تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت وضعیت درمانی کارگران وخیم‌تر نیز شود.

دبیر خانه کارگر شیراز گفت: منفک شدن بخش درمان تامین اجتماعی از سازمان تامین اجتماعی موجب وخیم‌تر شدن وضعیت درمان کارگران می‌شود.

«علی راستگو» در این باره به ایلنا گفت: در حال حاضر با وجود آنکه بخش درمان تامین اجتماعی از استقلال کامل برخوردار است اما کارگران از خدمات درمان آن رضایت کامل ندارند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود در صورت انتقال معاونت درمانی سازمان تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت وضعیت درمانی کارگران وخیم‌تر نیز شود.

به گفته وی، مادامی که کارگران به عنوان بزرگ‌ترین گروه از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۳۰ درصد از حقوق خود را بابت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند، دولت نمی‌تواند برای بخش درمانی سازمان تامین اجتماعی تصمیم گیری کند.

این فعال کارگری افزود: بدون شک کارگران شاغل و بازنشسته‌ بیمه شده سازمان تامین اجتماعی با این جابجایی موافق نخواهند بود.

راستگو با اشاره به حساسیت‌های ویژه جوامع کارگری و کارفرمایی نسبت به استقلال سازمان تامین اجتماعی، تصریح کرد: اموال سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بین النسلی است و انتقال اموال این سازمان به دستگاه‌های دولتی چه بسا از نظر شرعی نیز اشکال داشته باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر ادغام تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر