کد خبر: 163194 A

عضو فراکسیون کارگری مجلس:

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کارگر بیانیه‌ای را در ارتباط با مقوله اهمیت تامین سلامت، ارائه بیمه‌های درمانی به کارگران صادر کرد.

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کارگر بیانیه‌ای را در ارتباط با مقوله اهمیت تامین سلامت، ارائه بیمه‌های درمانی به کارگران صادر کرد.

به گزارش ایلنا خبرنگار ایلنا، متن این بیانیه که مضمون اصلی آن ارائه مسئله واگذاری معاونت درمانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهدشات و سیاست‌های بیمه‌های درمانی و سلامت است به شرح ذیل است:

موضوع سلامت و طریقه کسب و حفظ و آن هزینه های آن و نظام پایدار و استواری که بتوان به ارزانترین و با کیفیت ترین شکل به آن دسترسی پیدا کرد از سلامت جامه فاخری ساخته است که هر کس می کوشد این قبای استمرار حیات بشری را به تن کند و تلاش برای سلامت و سعادت سایر انسانها را از راههای مختلف بپیماید.

دعوت و رسیدن به مطلوبترین راه حل برای دسترسی به سلاکت کارگران با در نظر گرفتن کوشش و تلاشهای گوناگونی که آغاز شده ما را بر آن داشت تا ازهمگان؛ خصوصاً کارکنان شریف و زحمتکش سازمان تامین اجتماعی شوراها، ا نجمنهای اسلامی و انجمنهای صنفی و نمایندگان کارگر وکارفرمایان عزیز و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولان محترم دستگاههای اجرایی ذیربط ومسئولان محترم دستگاههای اجرای ذیربط و مسئولان محترم؛ دلسوز این مباحثمهم را به گفت گو و هم اندیشی بگذاریم.

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی که از دلسوزان کارگران فراهم آمده است تصمیم گرفت که اولاً در هفته کارگر این هفته را با موضوع مهم را به گفتگوی و هم اندیشی بگذاریم.

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی که از دلسوزان کارگران فراهم آمده است تصمیم گرفت: که اولاً در هفته کارگر این هفته را با موضوع مهم سلامت گرامی داشته و دین خود را انشاء الله به یاری شما به اثبات رساند.

ثانیاً سلامت متاعی نیست که به بوته کاسب کاری و مناقصه سود گرایی گذاشته شود بلکه د فاع از جان و عزیز و شریف انسانی است بنابراین برای هدایت موضوع سلامت در بهترین مسیر باید قیام به عدل و عدالت کرد.

ثالثاً باید روشن شود که کدام راه مطلوب است؟ یا باید در درمان کارگری در میان بقیه درمانها گم شده و بیمارستانهای ملکی و مراکز درمانی کارگران که از کد یمین آنهاست در صندوق سلامت یکی شود؟!

رابعاً آیا باید کارگران را که از همه بیشتر سهم درمان می پردازند به جای بهبود نظام سلامت و درمان؛ با نازلترین راههای درمان و یا دریافت سهم گزاف از آنان رهنمون نمود

خامساً: آیا نباید استقلال درمان و سلامت کارگران به جد رعایت شود ک

آیا نباید مراکز درمانی و بیمارستان تامین اجتماعی استقلال خود را حفظ کنند؟

آیا نباید کارگران به درمان و سلامت مطلوب و بهتری دسترسی پیدا کنند؟

آیا کارگران باید سهم بزرگ بپردازند ودرمان نامطلوبتر دریافت کنند؟ و برخی آیاهای دیگر.

این نشست درصدد پاسخ به این معما است که فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی باور خود را در مورد صبانت از استقلال درمان و شیوه های بهبود و ارتقاء درمان کارگری به کمک همه شا عزیزا ن؛ عرضه نموده و انشاء الله با حمایت کارگران؛ برای دستیابی به راهکارهای مناسب با استفاده از سیاستهای کلی نظام سلامت؛ ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون برنامه و سایر قوانین موضوعه و حتی وضع قوانین جدید تلاش وافر نماید.

ادغام تامین اجتماعی در بیمه سلامت هفته کارگر 93
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر