کد خبر: 187111 A

همزمان با ششمین روز از هفته تأمین‌اجتماعی مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی در بازدید از محل کار و اقامت کارگران کوره‌پزخانه‌های پاکدشت در جریان مشکلات صنفی آنها قرارگرفتند.

همزمان با ششمین روز از هفته تأمین‌اجتماعی مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی در بازدید از محل کار و اقامت کارگران کوره‌پزخانه‌های پاکدشت در جریان مشکلات صنفی آنها قرارگرفتند.

به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، «سیدتقی نوربخش»، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این بازدید، گفت: هر ریال از منابع سازمان حاصل عرق جبین کارگران است و مدیران و کارکنان تأمین‌اجتماعی باید قدردان توفیق خدمت به این افراد زحمتکش باشند.

وی گفت: در گرمای سوزان آفتاب تابستان و با زبان روزه بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند در این کارگاه بایستند، اما کارگران در این شرایط نامناسب مشغول کاری سخت و طاقت‌فرسا هستند.

وی مقررات مربوط به روابط کار و همچنین مسائل و مشکلات مربوط به تأمین‌اجتماعی را از جمله دلایل عدم برخورداری کامل کارگران کوره‌پزخانه‌ها از پوشش بیمه‌ای دانست و گفت: رفع این مشکل نیازمند همکاری سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ما در تأمین‌اجتماعی با آغوش باز آماده همکاری برای رفع این مشکلات هستیم.

نوربخش پس از این بازدید در جلسه‌ای با حضور نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید قدر این توفیق را بدانیم و همواره پیگیر رفع مسائل و مشکلات مردم باشیم.

وی بر ارتقاء‌خدمات بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در پاکدشت تأکید کرد و گفت: شعبه تأمین‌اجتماعی پاکدشت با کمبود نیرو مواجه است که در آزمون استخدامی آینده برای جبران این کمبود اقدام می‌شود.

نوربخش بهبود خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی را نیز مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: برای ارتقای خدمات درمانی برنامه نظام ارجاع تأمین‌اجتماعی در هیأت‌مدیره این سازمان درحال بررسی است که با اجرای این برنامه شاهد تحول جدی در حوزه درمان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه فضای اداری و درمانی موجود در پاکدشت برای خدمت به بیمه‌شدگان نسبتاً مناسب است، افزود: با جذب کادر درمانی و تهیه تجهیزات پزشکی موردنیاز امکان ارتقاء خدمات درمانی نیز در این مرکز امکان‌پذیر است.

همچنین فرهاد بشیری، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کارگران این منطقه نیازمند حمایت بیشتر هستند و سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان یک سازمان خدوم می‌تواند با گسترش خدمات خود امکان رضایتمندی بیشتر کارگران را فراهم کند.

وی ارتقاء درمانگاه پاکدشت و بهبود خدمات آن را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کارگران ساختمانی نیز در این منطقه درخواست‌های زیادی برای بهره‌مندی از خدمات تأمین‌اجتماعی دارند که امیدواریم امکان بهره‌مندی بیشتر آنان از این خدمات فراهم شود.

غلامرضا عباسی، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران نیز با اشاره به مشکلات کارگران کوره‌پزخانه‌ها، گفت: بسیاری از این کارگران با وجود سال‌های طولانی کار در این کارگاه‌ها از سابقه بیمه مناسبی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت کارگران کوره‌پزخانه‌ها نیازمند همکاری و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های مختلف است، اظهار داشت: برای تحقق این موضوع نیازمند تهیه دستورالعمل خاصی هستیم که امیدواریم در آینده نزدیک محقق شود.

کارگران تهران کارگران کوره پزخانه کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر