کد خبر: 201944 A

«عملیات جان پناه توچال که ساخت آن به گروه کوهنوردی کارگران فلزکار و برخی دیگر از گروه‌های کوهوردی وقت منسوب است در سال ۱۳۴۳ صورت گرفت.»

مراسم نکوداشت پنجاهمین سال ساخت «جان‌پناه کارگر بر روی قله توچال» روز گذشته برگزار شد.

به گزاش خبرنگار ایلنا، در این مراسم که صبح روز گذشته در محل جان پناه کارگر واقع در قله توچال برگزار شد، جمعی از هیات‌های کوهنوردی کارگران و گروه‌های کوهنوردی استان البرز حضور داشتند.

در خاتمه این مراسم از لوح فلزی یادبود پنجاهمین سال ساخت جان‌پناه توچال که در مجاورت محل ورودی این مکان نصب شده است، رونمایی شد.

گفتنی است، عملیات جان پناه توچال که ساخت آن به گروه کوهنوردی کارگران فلزکار و برخی دیگر از گروه‌های کوهوردی وقت منسوب است در سال ۱۳۴۳ صورت گرفت.

از اسکندر صادقی‌نژاد کارگر میل‌لنگ‌تراش، ناصر صدری و احمد تاجیک - کارگران تراشکار، محمد ولایتی کارگر پارس آمریکا، رافائل داداش‌لو کارگر کارخانه ارج، محسن عبدلی و مهدی یزدی - کارگران فلزکار، ابوالقاسم گنجه‌ای کارگر لیلاند موتور، ناصر گارسچی کارگر قالبساز، بهمن شهوندی و محمد خسروشاهی – اعضای کانون کوهنوردی تهران به عنوان بانینان ساخت اینجان پناه نامبرده ‌شده و گفته می‌شود که هزینه ساخت و نقل انتقال مصالح مورد نیاز برای احداثاینجان‌پناه که در ارتفاع ۳۹۰۰ متری واقع شده است، از محل پس اندازهای شخصی سازندگان و بدون هیچ گونه کمکی از سوی نهادهای دولتی وقت تامین شده است.

ورزش کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر