کد خبر: 212939 A

دبیر خانه کارگر قزوین:

«ابلاغ آیین نامه جدید دولت سنگ اندازی بزرگی است تا جلوی شکایت کارگران مشمول قانون نوسازی به دیوان عدالت اداری علیه تامین اجتماعی گرفته شود.»

دبیر خانه کارگر قزوین تغییرات صورت گرفته در آیین نامه جدید بازنشستگی تحت قانون نوسازی و بازسازی صنایع را واکنش دولت به صدور آرای دیوان عدالت اداری به نفع کارگران دانست.

«عیدعلی کریمی» در این باره به ایلنا گفت: ابلاغ آیین نامه جدید دولت سنگ اندازی بزرگی است تا جلوی شکایت کارگران مشمول قانون نوسازی به دیوان عدالت اداری علیه تامین اجتماعی گرفته شود.

او با بیان اینکه کارگران مشمول قانون نوسازی باید بی‌توجه به آیین‌نامه جدید شکایات خود به دیوان عدالت اداری پی‌گیری کنند، در ادامه افزود: در آیین نامه جدید بازنشستگی قانون نوسازی و بازسازی صنایع مسئولیت تامین تمامی تکالیف مالی دولت به کارفرمایان مشمول واگذار شده‌ است و این در حالی است که پیش از این کارفرمایان در اجرای این قانون سعی می‌کردند به نوعی مبلغ فوق را از جیب کارگران پرداخت کنند.

به گفته این فعال کارگری، ابلاغ این آیین نامه جدید امکان بازنشستگی را از کارگران مشمول می‌گیرد و از آنجا که پرداخت تمامی این هزینه‌ها به عهده کارفرمایان واگذار شده است، هیچ بعید نیست که بخش قابل توجهی از کارفرمایان بخش یا قسمتی از این هزینه را از کارگران متقاضی دریافت کنند.

کریمی با یادآوری اینکه در چنین شرایطی هزینه مالی بازنشستگی برای کارگر متقاضی افزایش خواهد یافت، تاکید کرد: کارگران مشمول قانون نوسازی که همانند قبل با مشکل روبه‌رو هستند باید در دیوان عدالت اداری شکایت کنند تا به درخواست آنان طبق قانون رسیدگی شود.

بازنشستگی نوسازی صنایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر