کد خبر: 213322 A

مدیر عامل تعاونی‌های مسکن پاکدشت تشریح کرد:

«اگر ۶ ماه دیگر دولت خاتمی طول می‌کشید این زمین ساخته می‌شد و ۲۶۰۰ عضو این اتحادیه خانه دار می‌شدند. / با روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد، همه چیز متوقف شد و هر‌گاه که به ادرات مرتبط مراجعه می‌کردیم، ‌ آقایان اعلام می‌کردند که این پروژه تعاونی مسکن مربوط به دولت خاتمی است و اگر مجوز ساخت و ساز آن را بدهیم همه چیز به نام دولت اصلاحات تمام می‌شود.»

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن کارگری، ‌کارمندی، صنوف و بازنشستگان پاکدشت با انتقاد از کم لطفی‌های مدیران دولت احمدی‌نژاد به مسکن اقشار محروم گفت: این اتحادیه مسکن ۹۷ هکتار زمین در منطقه پاکدشت خریداری کرد تا برای کارگران، کارمندان و بازنشستگان نیازمند خانه بسازد اما مدیران دولت احمدی‌نژاد با این مهم مخالفت می‌کردند.

قاسم یوسفی با اعلام اینکه ۱۰ سال قبل زمینی را برای تهیه مسکن کارگران و کارمندان تهیه کردیم گفت: کارهای اجرایی این زمین در دولت خاتمی پیگیری شد، اما با تغییر دولت، همه چیز را متوقف کردند.

وی با اعلام اینکه اگر ۶ ماه دیگر دولت خاتمی طول می‌کشید این زمین ساخته می‌شد و ۲۶۰۰ عضو این اتحادیه خانه دار می‌شدند گفت: با روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد، همه چیز متوقف شد و هر‌گاه که به ادرات از جمله فرمانداری، استانداری، محیط زیست و دیگر ادارات مرتبط مراجعه می‌کردیم، ‌ آقایان اعلام می‌کردند که این پروژه تعاونی مسکن مربوط به دولت خاتمی است و اگر مجوز ساخت و ساز آن را بدهیم همه چیز به نام دولت اصلاحات تمام می‌شود، بنابراین تا روزی که دولت احمدی‌نژاد باشد، اجازه ساخت و ساز نمی‌دهیم.

رئیس تعاونی مسکن پاکدشت با اعلام اینکه مدیران اسبق این اتحادیه اختلاس کلانی از اتحادیه کرده‌اند گفت: در حال حاضر مدیران اسبق اتحادیه مسکن پاکدشت با قرار وثیقه ۱۲ میلیارد تومانی آزاد هستند که البته تا کنون مبالغ قابل توجهی از اختلاس را با حکم دادگاه به اتحادیه برگردانده‌اند که بازگرداندن بقیه آن‌ها منوط به حکم دادگاه است، زیرا تقاضای تجدید نظر کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه اختلاس مدیران سابق اتحادیه تعاونی‌های مسکن پاکدشت به وسیله اداره اطلاعات کشف و آشکار شده است گفت: متاسفانه اختلاس صورت گرفته به زیان کارگران و کارمندان فاقد مسکن تمام شد و اکنون که می‌خواهیم نسبت به آماده سازی زمین اقدام کنیم، بودجه‌ای نداریم.

رئیس اداره تعاون پاکدشت در دولت اصلاحات، با اعلام اینکه پیگیری ساخت و ساز این زمین در دوره نمایندگی آقای قمی در مجلس هفتم انجام می‌شد گفت: با تغییر نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، آقای قمی نتوانست به عنوان نماینده مردم در خانه ملت این امور را پیگیری کند و از این بابت نیز دچار مشکل شدیم.

یوسفی با اعلام اینکه مسئولان دولت احمدی‌نژاد بار‌ها به صراحت اعلام کرده بودند که تا وقتی روی کار هستیم، ‌اجازه نمی‌دهیم این زمین به خانه‌ای برای کارگران، کارمندان، صنوف و بازنشستگان تبدیل شود گفت: اکنون که دولت تدبیر و امید روی کار آمده، بسیاری از مشکلات مرتفع شده است، حتی محیط زیست رضایت خود را اعلام کرده و استانداری، فرمانداری و دیگر نهادهای مرتبط ‌‌نهایت همکاری را با ما دارند. اما ‌در حال حاضر منتظر نظر مساعد اداره راه و شهر سازی استان تهران هستیم که امیدواریم به زودی آن مشکل نیز مرتفع شود.

وی با تاکید بر اینکه برای ما فرقی نمی‌کند این پروژه به نام چه کسی و چه دولتی تمام شود گفت: برای ما مهم این است که ۲۶۰۰ خانواده که اکثر آن‌ها اجاره نشین هستند، صاحب خانه شوند. به همین منظور آقای قمی بار‌ها از ما خواسته و می‌خواهند که با هر کس از هر جناحی که می‌تواند به رفع مشکل مسکن این اتحادیه کمک کند، رایزنی داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه اختلافات سیاسی ۸ سال دولت احمدی‌نژاد باعثشده تا کارگران، کارمندان بسیاری که عضو این اتحادیه هستند، صاحب خانه نشوند گفت: خوشبختانه اکنون دولت تدبیر و امید روی کار آمده و تمامی دولتمردان مرتبط با این پروژه ‌‌نهایت همکاری را دارند و آقای قمی نماینده دوره‌های گذشته مجلس شورای اسلامی نیز با تمام توان از این پروژه حمایت می‌کند و پیگیر کارهای اجرایی آن است.

یوسفی با اعلام اینکه در حال حاضر نیز چالشهای کوچکی برای رفع مشکلات وجود دارد گفت: شاید هنوز هم دستهای پشت پرده‌ای که از دولت گذشته در ادارات باقی مانده‌اند، کارشکنی‌هایی می‌کنند که امیدواریم به زودی حل شود.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و بازنشستگی پاکدشت با یادآوری اینکه در گذشته کارگران و کارمندان بسیاری با فروختن النگوی همسر و گوشواره دخترشان پول این زمین را داده بودند گفت: این اقشار نیازمند گمان می‌کردند به زودی زمین را تحویل می‌گیرند و صاحب خانه می‌شوند اما با کمال تاسف همچنان اجاره نشین هستند.

یوسفی در پایان تاکید کرد: اکنون که دولت تدبیر و امید روی کار آمده مشکلی برای اجرای این پروژه مسکن وجود ندارد و آن دسته از عناصر باقی مانده دولت احمدی‌نژاد که سعی در کارشکنی دارند، ‌بهتر است به خاطر این اقشار محروم، دست از سیاسی کاری‌های گذشته بردارند. هرچند اطمینان داریم دولتمردان دولت تدبیر و امید به هر طریق ممکن مشکلات این تعاونی مسکن را مرتفع خواهند کرد.

احمدی نژاد بودجه پشت پرده دولت دولت اصلاحات زمین ساخت و ساز مسکن مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر