کد خبر: 217010 A

محجوب خبر داد:

طرح استفساریه کسر حق بیمه از اضافه کاری کارمندان دولت در مجلس که تقدیم هیات رییسه شده است، به زودی در مجلس بررسی می شود.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: طرح استفساریه کسر حق بیمه از اضافه کاری کارمندان دولت که تقدیم هیات رییسه شده است، به زودی در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب روز شنبه(سوم آبان‌ماه) در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: بخشنامه صادر شده از نظر ما خلاف است و اضافه کاری مشمول همه دریافتی ها می شود.

وی اضافه کرد: معنی ندارد هر کس بیاید و عضو یک صندوق شود، بخواهد الزامات یک صندوق را به شکل دیگر درآورد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که حذف اضافه کاری از کسورات ایام بازنشستگی کارمندان دولت کار غلطی است، افزود: پس از بررسی این موضوع در کمیسیون اجتماعی، رسیدگی و توصیه هایی برای لغو آن به دولت ارائه کردیم که به آن عمل نشد و از این رو استفساریه ای تنظیم کردیم و آن را به هیات رییسه مجلس تقدیم کردیم و به زودی در نوبت بررسی مجلس قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت قرار است در لایحه مدیریت خدمات کشوری تحت قالب یک بند موضوع حذف از اضافه کار را بگنجاند، اظهار داشت: در راستای این موضوع دولت هر لایحه ای بیاورد با آن مخالفت و آن را رد می کنیم.

گفتنی است بخشنامه ۵۲۷۱/۹۳ / ۲۰۰ معاونت نظارت و راهبردی رییس جمهوری از شهریورماه به اجرا درآمده است.

بازنشستگی دولت رییس جمهوری لایحه مردم تهران در مجلس شورای اسلامی کارمندان مجلس حق بیمه کسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر