کد خبر: 219725 A

دبیر خانه کارگر فارس مطرح کرد:

«صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان مشمول قانون کار است نه همه مردم ایران، بنابراین ادغام این صندوق درمانی در سازمان بیمه سلامت ایران ناعادلانه است.»

یک فعال کارگری در استان فارس با تاکید بر ماهیت عمومی و غیر دولتی سازمان تأمین اجتماعی خواستار مقابله با طرح ادغام درمان تامین اجتماعی و الحاق آن به وزارت بهداشت شد.

«علی راستگو» دبیر خانه کارگر شیراز با اشاره بر ماهیت بین النسلی صندوق تامین اجتماعی به ایلنا گفت: وزارت بهداشت دولت یازدهم با پیگیری موضوع ادغام بیمه‌ها تلاش می‌کند هزینه درمان آحاد جامعه را به دوش کارگران بیندازد.

او با بیان اینکه ادغام شدن صندوق‌های بیمه‌ای آنهم صندوق تامین اجتماعی که بین النسلی بودن آن بر همگان روش است به زیان کارگران است، در ادامه افزود: دولت و مجلس قصد دارند هزینه درمان آحاد جامعه را به دوش کارگران بیندازد چرا که منابع مالی این صندوق درمانی از حق بیمه کارگران مشمول قانون کار تامین می‌شود و مراکز ملکی آن نیز با همین منابع اداره می‌شوند.

به گفته وی، صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان مشمول قانون کار است نه همه مردم ایران، بنابراین ادغام این صندوق درمانی در سازمان بیمه سلامت ایران ناعادلانه است.

این فعال کارگری در ادامه تصریح کرد: ادغام صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت ایران به زیان کارگران تمام می‌شود چرا که در حال حاضر با وجود تمام کاستی‌ها، همچنان اعتبار صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های خدمات درمانی بیشتر و خدماتی که ارائه می‌دهدگسترده‌تر است.

کارگران وسازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر