کد خبر: 236126 A

«در دومین روز از سفر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان جنوبی، کلنگ احداثپلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس به زمین زده شد».

در دومین روز از سفر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان جنوبی، کلنگ احداثپلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس به زمین زده شد.

به گزارش ایلنا «سید تقی نوربخش» در این مراسم گفت: یکی از راهبردهای اصلی دولت ارتقاء برنامه‌های اجتماعی است.
وی افزود: رییس جمهور در وعده‌های انتخاباتی خود حل مشکلات درمانی و افزایش اعتبار دفترچه درمانی را جزو برنامه‌های اصلی خود اعلام کردندو شاهدیم در کمتر از یک سال طرح تحول سلامت در کشورآغاز شد.

وی اظهار داشت: امروز پرداخت از جیب مردم از ۵۰ درصد به ۶ درصد کاهش یافته است و در بحثمنابع طرح تحول سلامت، بیش از ۱۰ هزارمیلیارد تومان از بودجه عمومی و ۳ هزار میلیارد تومان از بودجه تأمین اجتماعی برای این بخش اختصاص یافته است، در نتیجه بسیاری از مشکلات مردم برطرف شده و خدمات بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و اعتبار دفترچه درمانی افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزارنفر از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند و این سازمان سعی کرده در راستای موفقیت این طرح، گام بردارد.

وی گفت: در بخش خرید خدمت درمانی از مراکز طرف قرار داد در شرایطی کار را شروع کردیم که ۹ ماه مطالبات معوق داشتیم و امروز این مطالبات به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: احداث۲۵ پروژه درمانی تأمین اجتماعی درکشور آغاز شده است که با احتساب پروژه‌های قبلی در حال حاضر این سازمان ۵۰ پروژه در دست اجرا دارد.

نوربخش اظهار داشت: به برکت سفر ریاست جمهوری پروژه ساخت پلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس در مساحت بیش از ۴ هزار متر مربع آغاز شده و در کمتر از ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

بودجه پوشش خراسان جنوبی دولت ریاست جمهوری رییس جمهور زمین سلامت مشکلات مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر