کد خبر: 103249 A

پس از پیگیری های مستمر در این راستا، نامه واریز مبلغ 1100 میلیارد تومان ابلاغ شد و وجه نقدی 1100 میلیارد تومان از اداره کل خزانه کشور به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز خواهد شد.

پس از پیگیری های مستمر و با همکاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دیوان محاسبات و وزیر امور اقتصادی و دارایی، نامه واریز مبلغ 1100 میلیارد تومان از مطالبات ایثارگران ابلاغ شد و امروز وجه نقد آن از اداره کل خزانه کشور به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز خواهد شد.

به گزارش ایلنا، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با بولتن‌نیوز، گفت: مطالبات ایثارگران پس از اینکه به تایید سازمان حسابرسی کل کشور رسید، در قالب بودجه 91 تعریف و بر این اساس مقرر شد که 3 هزار و 437 میلیارد و 500 میلیون تومان مطالبات ایثارگران به صورت سهام به بنیاد شهید و امور ایثاگران واگذار شود.

وی ادامه داد: پس از پیگیری های مستمر در این راستا، نامه واریز مبلغ 1100 میلیارد تومان ابلاغ شد و وجه نقدی 1100 میلیارد تومان از اداره کل خزانه کشور به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز خواهد شد.

این منبع آگاه اظهار کرد: همچنین بابت باقی‌مانده سهام تصویبی از سوی سازمان حسابرسی (62 درصد باقی مانده مطالبات)، 100 درصد سهام نیروگاه دماوند و 100 درصد سهام نیروگاه زاگرس نیز به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شده است. به این ترتیب از محل وجه نقد مربوط به فروش هلدینگ خلیج فارس، 32 درصد مطالبات ایثارگران واجد شرایط به صورت نقد واریز می‌شود و باقی مطالبات از محل مربوط به فروش سهام نیروگاه‌های دماوند و زاگرس پرداخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: این امر با همکاری مستمر دیوان محاسبات، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر