کد خبر: 18701 A

پخش نخستین فیلم درباره کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده پیشین القاعده در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا، به جنجال‌های انتخاباتی در این کشور بیش از پیش دامن زد.

پخش فیلمی درباره قتل بن‌لادن به جنجال‌های انتخاباتی در آمریکا دامن زد.

به گزارش ایلنا، پخش نخستین فیلم درباره کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده پیشین القاعده در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا، به جنجال‌های انتخاباتی در این کشور بیش از پیش دامن زد.
شبکه کابلی نشنال جئوگرافیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این فیلم یکشنبه شب از این شبکه پخش شد و دو میلیون و هفتصد هزار نفر در آمریکا آن را تماشا کردند و بدین ترتیب پربیننده‌ترین برنامه این شبکه در سال میلادی کنونی و ششمین برنامه پربیننده در تاریخ این شبکه لقب گرفت.
این شبکه در حالی این فیلم را پخش کرد که قرار است امروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود و هاروی وینشتاین تهیه‌کننده متنفذ هالیوود، پخش کننده و یکی از مدیران تولید آن است که در جمع‌آوری کمک برای رقابت‌های انتخاباتی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نقش داشته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، جان استوک‌ول کارگردان این فیلم نود دقیقه‌ای با این حال هر گونه تبلیغ به نفع اوباما و تلاش برای کسب رای افرادی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند را تکذیب کرده است.
اسامه بن لادن دوم ماه مه دو هزارو یازده در ابوت‌آباد پاکستان توسط یک گروه از کماندوهای آمریکایی کشته شد.
قرار است فیلم دیگری به کارگردانی کاترین بیگلو کارگردان آمریکایی در ماه ژانویه در سینماهای این کشور اکران شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر