کد خبر: 4732 A

اگر اغلب اوقات در هنگام کار با کامپیوتر سیگار می کشید به جای آن یک بازی ساده را آغاز کنید و ذهنتان را از سیگار دور کنید.

راه های بسیار زیادی تا به حال برای ترک سیگار ارائه شده است اما بیشتر آنها بسیار سخت و یا غیر ممکن بوده اند اما راه های بسیار اسان تری یز برای این امر وجود دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.

به گزارش ایلنا به نقل از دی، بسیاری از متخصصین از ورزش به عنوان یکی از آسانترین راه های ترک سیگار نام می برند اما اینکه در چه موقعی سیگار را ترک کنید خود بسیار مهم است. بهترین زمان برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند دقیقا همان زمانی است که بیشترین تمایل را برای کشیدن سیگار دارند. با ورزش کردن در این زمان شما می توانید هم از میزن تمایلتان به سیگار کم کنید هم ورزش به دفع سموم بدنتان کمک می کند.

عادات جایگزین

یکی از بهترین و ساده ترین روش های ترک سیگار تعویض این اعتیاد با یک اعتیاد خوب ومفید است. برای مثال می توانید آجیل های بو نداده خریداری کنید و هر وقت که تمایل به کشیدن سیگار داشتید مقداری از آن را بخورید. این کار نه تنها از سیگار کشیدن شما جلوگیری می کند بلکه باعث می شود تا میزان زیادی فیبر به بدن شما برسد و از بیماری های بسیار زیادی جلوگیری می شود.

یکی دیگر از جایگزین ها بازی کردن است. برای مثال اگر اغلب اوقات در هنگام کار با کامپیوتر سیگار می کشید به جای آن یک بازی ساده را آغاز کنید و ذهنتان را از سیگار دور کنید.

یک محل قرنطینه ایجاد کنید

ساده ترین روش برای شما می تواند ایجاد یک منطقه ممنوعه باشد. به طوری که به هیچکس اجازه ندهید در آن منطقه سیگار بکشد و یا اینکه در مورد آن حتی حرفی بزند. این کار باعث می شود تا در بدترین شرایط نیز نتوانید در منطقه ممنوعه سیگار بکشید و همین می تواند میزان زیادی از تمایلات ذهنی شما را کاهش دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر