کد خبر: 67786 A

شرایط جوی در سراسر جهان، ژنتیک، عامل ایمنی و عامل ویروسی از مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری ام‌اس به شمار می‌روند که علت ژنتیکی در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رسانه سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش‌های خود به موضوع حجاب در اسلام توهین کرد و بر پایه اطلاعات غیر علمی در این زمینه ایرانیان را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از تسنیم، بی‌بی‌سی در این گزارش با استناد به اطلاعات کاملا غیر معتبر و غیر علمی خبری را منتشر کرد که با واکنش روانشناسان و نورولوژیست‌های مختلفی از سراسر جهان روبرو شد.

این خبر با عنوان "نظریه‌ای درباره احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با حجاب" بر پایه اطلاعات غیرعلمی می‌نویسد: «حجاب باعث عدم رسیدن نور آفتاب به پوست و در نتیجه کمبود ویتامین دی و در نهایت به ابتلا به "ام‌اس" منجر می‌شود.» در حالیکه راه‌های جایگزین برای جذب ویتامین دی فراوان است و قرار گرفتن در نور آفتاب آن هم در نقاطی مانند ایران که تابش مسقیم‌تری دارد شاید چندان مفید هم نباشد.

در حالی که دانشمندان علل و عوامل گوناگونی را در بروز این بیماری موثر دانسته‌اند ولی هیچ کدام از آنها هنوز به درستی ثابت نشده است. از این عوامل می‌توان به وضعیت سیستم ایمنی بیمار، وراثت و برخی از عوامل محیطی مانند ابتلا به عفونت‌های ویروسی، موقعیت جغرافیایی محل زندگی بیمار و تاثیر برخی از هورمون‌ها اشاره کرد.

شرایط جوی در سراسر جهان، ژنتیک، عامل ایمنی و عامل ویروسی از مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری ام‌اس به شمار می‌روند که علت ژنتیکی در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حال اینکه چگونه رسانه سلطنتی انگلیس که بارها علیه عقاید اسلامی موضع‌گیری کرده این‌بار بر چه اساسی به این نتیجه رسیده است، در فرضیه‌های جدید باید به دنبال آن بود!

پیش از این "رامشاندرن"، دانشمند آمریکایی در تحقیقی که در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نماز خواندن، با مجموعه‏‌ای از پژوهشگران آمریکایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد.

در ادامه این تحقیق آمده است که حجاب نیز به لحاظ روحی، زن را حفظ و اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد. ضمن اینکه او را در برابر انواع مخاطرات اجتماعی حفظ می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر