کد خبر: 69584 A

تروریست های سوری بعد از نبش قبر حجربن عدی، تهدید کرده اند که این اقدام را درخصوص مدفن حضرت رقیه (س) هم انجام خواهند داد.

دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی انتشار هر نوع پیامک‌ منتسب به این مرجع تقلید را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، مسئول دفتر آیت الله سیستانی درتهران در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی دانا، ضمن تکذیب پیامک‌های منتشر شده منتسب به آیت الله سیستانی، عنوان کرد: هیچکدام یک از این پیامک‌های منتسب به آیت الله سیستانی صحت ندارد.

وی افزود: گفته ها و مطالب را به معظم له نسبت داده اند که به کلی خلاف واقع بوده بدینوسیله به عموم برادران و خواهران ایمانی اعلام می کنیم که هر گفته و مطلبی که در رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی به ایشان نسبت داده می شود اگر به تائید دفتر معظم له نرسیده باشد فاقد اعتبار است.

گفتنی است در روزهای گذشته اتفاقات مربوط به نبش قبر حجربن عدی و محاصره قبر حضرت رقیه(س) و حضرت زینب (س) در سوریه پیامکی بدین مضمون به تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه ارسال شده است که متن دو تا از این پیامک‌ها به این شرح است:

«حرم حضرت رقیه (س) در محاصره است و تهدید به تخریب کرده اند،امشب قرائت سوره حشر برای فرج مولا و نابودی وهابیت بخوانید بفرمودند آیت الله سیستانی برای شیعان واجب است لطفا پیام فوری نشر شود.»

مدفن حضرت رقیه در شهرک زینبیه امروز در نزدیکی دمشق، پایتخت فعلی کشور سوریه وجود دارد. علمای قدیم از این مکان (شهرک زینبیه) به «غوطه » یا «راویه » تعبیر آورده اند. زائران ایرانی که جهت زیارت به سوریه می روند، این مکان را زیارت می کنند.

گفتنی است تروریست های سوری بعد از نبش قبر حجربن عدی، تهدید کرده اند که این اقدام را درخصوص مدفن حضرت رقیه (س) هم انجام خواهند داد.

همچنین در پی این تهدید شیعیان و عاشقان اهل بیت در سوریه با نصب پرچم حرم حضرت عباس بر روی گنبد حرم حضرت زینب (س) نشان دادند که به این تهدیدات قاطع پاسخ خواهند داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر