کد خبر: 74753 A

همزمان با افزایش تبلیغات و فروش تلفنی و حضوری انواع مکمل و افزودنی برای کاهش مصرف بنزین در خودروها، وزارت نفت به عرضه این محصولات نفتی واکنش نشان داد و اعلام کرد: بنزین عرضه‌شده در جایگاه‌ها نیاز به هیچ‌گونه مکمل یا افزودنی ندارد.

همزمان با افزایش تبلیغات و فروش تلفنی و حضوری انواع مکمل و افزودنی برای کاهش مصرف بنزین در خودروها، وزارت نفت به عرضه این محصولات نفتی واکنش نشان داد و اعلام کرد: بنزین عرضه‌شده در جایگاه‌ها نیاز به هیچ‌گونه مکمل یا افزودنی ندارد.

به گزارش ایلنا، به نقل از «روزنامه حمایت» محسن اسکندری، رییس مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه در برخی از جایگاه‌های اختصاصی عرضه سوخت، مکمل‌های بنزین به مردم معرفی و عرضه می‌شود گفت: هیچ گونه ماده افزودنی برای فرآورده‌های نفتی همچون مکمل‌های بنزین، مورد تایید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و وزارت نفت نیست.

این مقام مسئول با اعلام اینکه اکنون همه فرآورده‌های نفتی و به ویژه بنزین تولیدی پالایشگاه‌ها بر اساس استانداردهای ملی تولید و با نظارت اداره کل نظارت وزارت نفت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: فرآورده‌های نفتی پس از آنالیز و تایید کنترل کیفیت آنها بر اساس استانداردهای تعریف شده، به بازار عرضه می‌شود.

رییس مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، افزود: در صورتی که فرآورده‌ای به هر دلیل مورد تایید قرار نگیرد، با امکانات و تاسیسات موجود در انبارهای نفت، اصلاحات مورد نظر صورت می‌گیرد و فرآورده منطبق با استاندارد به بازار عرضه می‌شود.

اسکندری افزود: مسئولیت استفاده از مکمل‌های بنزین و عوارض ناشی از آنها بر عهده شرکت‌های سازنده این نوع ترکیبات است و شرکت ملی پخش هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد و پاسخگو نخواهد بود.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه سازمان‌ها و شرکت‌هایی که مکمل‌های بنزین را تولید می‌کنند ابتدا باید تاییدیه محصول خود را از سازمان ملی استاندارد ایران و سایر سازمان‌های ذی‌ربط اخذ کنند، افزود: این محصولات پس از اخذ مجوز باید عرضه شوند.

رییس مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش همچنین با تاکید بر اینکه نصب هر گونه وسیله اضافی بر روی خودروها فقط به شرکت‌های سازنده خودرو مربوط می‌شود خاطرنشان کرد: اظهارنظر در مورد کاهش مصرف سوخت این گونه خودروها در حیطه اختیارات این شرکت نیست و شرکت‌های خودروساز باید پاسخگوی این موضوع باشند. در حال حاضر بنزین با دو عدد اکتان 87 و 95 در جایگاه‌های سوخت عرضه می‌شود که پیش بینی می‌شود با بهره برداری از طرح‌های جدید پالایشگاهی درجه آرام سوزی بنزین ایران افزایش یابد. بر این اساس قرار است به تدریج با توقف عرضه بنزین با اکتان 87، بنزین عرضه شده با اکتان بالای 90 در جایگاه های سوخت به مردم تحویل داده شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر