کد خبر: 90163 A

شنیده‌ها حاکی از آن است که عبدالله جاسبی گزینه نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه روحانی شده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که عبدالله جاسبی گزینه نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه روحانی شده است.

به گزارش ایلنا، روزنامه شهروند به نقل از یک منبع آگاه نوشت: طی بررسی‌های انجام گرفته از میان کاندیداهای این پست و ارائه‌ برنامه از سوی آنها، عبدالله جاسبی مهم‌ترین و نزدیک‌ترین فرد برای به‌دست آوردن کرسی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری است.

این امر در حالی اتفاق افتاده که عبدالله جاسبی،‌ جعفر توفیقی، علی عباسپور تهرانی‌فرد و جواد اطاعت از گزینه‌های احتمالی برای این پست هستند که تا کنون در فهرست‌های احتمالی یا گزارش‌ رسانه‌ها اسامی آنها منتشر شده است.

عبدالله جاسبی که پیش از این سال‌ها ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده داشت پس از برکناری از این پست در حلقه‌ مشاوران رئیس‌جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.

وی که از نزدیکان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است، بعد از انتخاب حسن روحانی به سمت ریاست جمهوری در دایره‌ نزدیکان رئیس‌جمهور منتخب قرار گرفت و به واسطه‌ سال‌ها ریاست بر دانشگاه آزاد یکی از گزینه‌های روحانی برای وزارت علوم شد.

انتخاب جاسبی در این سمت می‌تواند نشان‌دهنده‌ مشی اعتدالی روحانی در گزینش کابینه‌ فراجناحی وعده‌داده‌اش باشد.

همچنین دکتر عبدالله جاسبی در پیامی انتخاب دکتر روحانی را این‌گونه تبریک گفته بود: با درود و سلام بر هموطنان بزرگوار و تبریکی صمیمانه به شما عزیز که شایسته‌ به دوش گرفته این امانت بزرگ الهی،‌ انسانی گردیده‌اید. امیدوارم با استعانت از خداوند قادر متعال و در ظل توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) موفق و پیروز عرصه خدمتگزاری به مردم باشید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر