کد خبر: 66666 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا:

با توجه به این‌که در شهرستان آران و بیدگل طی سال‌های گذشته در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی شاهد رشد و پویایی هستیم، امیدواریم این سفر زمینه‌ای برای رفع موانع و کمبودها در این منطقه کویری باشد.

ایلنا – کاشان: وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت که با توجه به این که مردم استان اصفهان افرادی علاقه‌مند، متدین و فرهنگ‌دوست هستند و زمینه کار درفعالیت‌های فرهنگی و سخت‌افزاری مساعد بوده و تا کنون جشنواره و نمایشگاه‌های متعددی در این استان برگزار شده است، دولتمردان نیز بیشترین همت خود رابه کار گرفته‌اند.

«سید محمد حسینی» در حاشیه سفر یک روزه دور چهارم سفر استانی هیئت دولت به شهرستان آران و بیدگل درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، هدف از سفر به این شهرستان را مروری بر مصوبات قبلی بیان کرد و گفت: با توجه به این‌که در شهرستان آران و بیدگل طی سال‌های گذشته در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی شاهد رشد و پویایی هستیم، امیدواریم این سفر زمینه‌ای برای رفع موانع و کمبودها در این منطقه کویری باشد.

حسینی از تحقق 90 درصد مصوبات دوره‌های  قبل هیئت دولت در شهرستان آران و بیدگل خبرداد و گفت: محقق نشدن بخشی از مصوبات دوره‌های قبلی در آران و بیدگل به دلیل کمبود اعتبارات و موانع قانونی و حقوقی بوده است که امیدواریم هرچه زودتر این موانع برطرف شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرستان آران و بیدگل را به دلیل داشتن تعداد زیاد موسسات، حافظان و قاریان ممتاز قرآنی به عنوان یک شهر نمونه قرآنی در سطح کشور دانست و گفت: با توجه به این‌که 90 درصد مصوبات دوره‌های قبلی هیئت دولت درشهرستان آران و بیدگل محقق شده است، امیدواریم مابقی مصوبات که بیشتر در ارتباط با کانون‌های فرهنگی، هنری و دیگر بخش های فرهنگی و غیره  است تا پایان دولت به نتیجه برسد.

وی ارتقای چندین منطقه در تقسیمات کشوری به بخش، کمبود راه‌های ارتباطی، مشکل کمبود آب، کمبود اعتبارات و مشکلات در نهادهای دولتی آران و بیدگل را از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین در این سفر عنوان کرد و گفت: این مشکلات برای رفع کمبودها و موانع به هیئت دولت و وزارتخانه مرتبط منتقل خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر